SILOVIT START DOMAĆINA: Rusi PETARDIRALI Zelene sokolove (VIDEO+FOTO)

14.06.2018. 18:55
Fudbalska reprezentacija Rusije / Izvor: Reuters
Meč je odigran na stadionu Lužnjiki u Moskvi.

Rusija je silovito započela Mondijal koji organizuje - Zbornaja je deklasirala nejaku Saudijsku Arabiju (5:0) i tako nagovestila da može do plasmana u nokaut fazu. Izabranici Stanislava Čerčesova su sigurnom igrom potvrdili ulogu favorita protiv Zelenih sokolova, zablistali su Aleksandar Golovin i Denis Čerišev, ali je senku na pobedu Zbornaje bacila povreda Alana Džagojeva

ZABORAVITE LARISU RIKELME: Prelepa Ruskinja FASCINIRALA sve fotografe na otvaranju SP (FOTO)

NAJVEĆA KRAĐA MONDIJALA: Tukli su protivnike, a sudije gledale: Godinama kasnije stigla - Italijanska osveta

PRELEPO: Rusi specijalnim bilbordima dočekali BRAĆU Srbe (FOTO)

Domaćin je poveo već u 12. minutu. Aleksandar Golovin je odlično centrirao, a još bolje skočio Juri Gazinski i preciznim udarcem glavom sa desetak metara postigao prvi gol na SP u Rusiji i oduševio skoro 80 hiljada navijača Zbornaje na stadionu Lužnjiki.

Rusi dali GOL, Putin pogledao u nebo, a onda se okrenuo prema saudijskom princu: Kakav ŠMEKERSKI POTEZ!

POVRATAK: Srpski reprezentativac STIŽE u HUMSKU (FOTO)

DA LI ĆE DOĆI U PARTIZAN? Potez Marka Nikolića sve je OTKRIO

Rusija je u 28. minutu ostala bez jednog od najvažnijih igrača. Alan Džagojev je zbog povrede morao da napusti igru (pročitajte OVDE). Domaćin je prednost duplirao u 43. minutu. Sevnula je kontra Rusije, lopta je stigla do rezerviste Denisa Čeriševa, koji se majstorski oslobodio dvojice defanzivaca Arabije i prosto zakucao loptu u mrežu.

EVROKUP SAOPŠTIO: Zvezda i Partizan među 23 učesnika Evrokupa, čeka se poslednji klub (FOTO)

NJEGOVA REČ JE ZAKON: Legenda otkrila gde će Sergej igrati sledeće sezone!

Domaćin je pobedu overio u 71. minutu, a ponovo je strelac bio rezervista. Artjom Džuba je ušao u igru samo minut ranije, a iskoristio je odličan centaršut najboljeg igrača utakmice Aleksandra Golovina, dvostrukog asistenta, koji će osim po odličnoj partiji biti upamćen i kao prvi igrač koji je dobio žuti karton. U nadoknadi meča, prelepim golom tačku na I stavio je Denis Čerišev, prelepim golom sa ivice šesnaesterca. Još lepši gol je postigao Golovin, iz slobodnog udarca sa 20 metara.

RUSIJA - S. ARABIJA 5:0

STRELCI: Gazinski u 12. i Čerišev u 43. i 90+2. Džuba u 71. i Golovin u 90+4. minutu. STADION: Lužnjiki u Moskvi. GLEDALACA: 78.011. SUDIJA: Nestor Pitana (Argentina). ŽUTI KARTON: Golovin (Rusija).

RUSIJA: Akinfejev, Fernandes, Kutepov, Ignaševič, Žirkov, Gazinski, Zobnin, Samedov (od 64. Kuzjaev), Golovin, Dzagoev (od 22. Čerišev), Smolov (od 70. Džuba).

SAUDIJSKA ARABIJA : Al Majuf, Al Buraik, Os. Havsavi, Om. Havsavi, Al Šahrani, Al Faraž, Otajf (od 64. Al Harbi), Al Šehri (od 72. Babir), Al Jasim, Al Davsari, Al-Sahlavi (od 84. Asiri).

REZULTATE I TABELU GRUPE A pogledajte OVDE

HIT VIDEO! Iz teretane poslao poruku Orlovima: Viknuo "Srbijo fudbalska velesilo" pa počeo da se udara po grudima

RUSKINJE ODLEPILE ZA SRPSKIM FUDBALEROM! Džabe se nadaju, njegovo srce pripada samo NATAŠI (FOTO)

Sve najnovije vesti o Mondijalu u Rusiji možete da pročitate OVDE.