OPET SE PROVUKLI: Hrvati preokretom protiv Engleza do finala Svetskog prvenstva (VIDEO)

11.07.2018. 20:00 23:37
Hrvatska - Engleska / Izvor: Srbija Danas
Polufinale rešeno u produžetku.

Reprezentacija Hrvatske se plasirala u finale Svetskog prvenstva pobedom nad Engleskom posle produžetka rezultatom 2:1 (1:1, 0:1). Izabranici Zlatka Dalića igraće u nedelju u meču za trofej protiv Francuske, a finalni duel je na programu u Moskvi u 17 časova.

Hrvati su ponovo imali sreće, pošto su se izvukli u regularnom delu meča posle vođstva Engleske i treći put u nokaut fazi provukli se posle regularnog dela. Dansku i Rusiji su eliminisali posle izvođenja penala, dok su protiv Engleske slavili posle gola Marija Mandžukića u 109. minutu. Prethodno je izjednačio Ivan Perišić u 68. minutu, a Engleze je u vođstvo doveo Tripije evrogolom u petom minutu.

Englezi su propustili šansu da dođu do druge titule šampiona sveta, pošto su 1966. godinebili najbolji tim planete.

Hrvatska - Rusija / Izvor: Srbija Danas

Statistika / Izvor: Srbija Danas

KRAJ

109. minut - Mandžukić za 2:1. Pre toga Perišić spušta loptu do Mandžukića koji iskosa sa leve strane, pogađa mrežu Pikforda.

107. minut - Brozović neprecizan. Pikford ljut na saigrače koji su ga pustili da sa male udaljenosti.

DRUGI PRODUŽETAK

105. minut +2 - Velika šansa za Hrvatsku. Pikford je odbranio udarac Mandžukića sa peterca posle asistencije Perišića.

99. minut - Englezi pritiskaju! Udarac glavom Stonsa, ali je Vrsaljko izbacio loptu sa gol linije.

95. minut - Žuti karton za Rebića. Prekid je izveo Tripije, ali je sviran faul u napadu Hendersona. Upravo Henderson je ustupio mesto na terenu Eriku Dajeru.

Počeli su produžeci u Moskvi.

90. minut - Pokušaj Kejna glavom, ali pored gola.

83. minut - Udarac Mandžukića, brani Pikford. Minut kasnije greška golmana Engleske, ali je Brozović poslao loptu na tribine.

72. minut - Perišić pogađa stativu!

68. minut - 1:1 Perišić - Vrsaljko je dobro centrirao, a Perišić je bio najsnalažljiviji u kaznenom prostoru i savladao Pikforda.

67. minut - Pokušao je Kejn iz mrrtvog ugla, samo do spoljnog dela mreže.

63. minut - Hrvati napadaju, ali odbrana Engleza je čvrsta i ne pravi greške.

54. minut - Prvi žuti karton za Engleze, u beležnici sudije Čakira je Kajl Voker. U selekciji Hrvatske do sada je "požuteo"Mario Mandžukić.

46. minut - Nije bilo izmena na poluvremenu.

32. minut - Najbolja šansa za Hrvatsku. Pokušao je Rebić sa oko 16 metara, ali je golman Pikford bio na visini zadatka.

30. minut - Greška pomoćnog sudije na račun Engleske! Hari Kejn je imao šansu, Subašić je odbranio njegov udarac sa pet metara, ali je pomoćnik digao ofsajd zastavicu.

14. minut - Udarac glavom Megvajera posle kornera pored stative. Sreća za Hrvate.

11. minut - Trese se "Lužnjiki". Navijači Engleske dominiraju pesmom i podrškom "Gordom Albionu".

5. minut - GOOOOL 1:0 za Englesku!!! Evrogol Kirana Tripijea iz slobodnog udarca u stilu Dejvida Bekama u petom minutu. Subašić je bio nemoćan.