AJAKS MELJE: Tadić je NEZAUSTAVLJIV! Dve asistencije kapitena Orlova POGURALE Kopljanike (VIDEO)

16.10.2021. 21:06
Dušan Tadić / Izvor: Profimedia
Herenven nemoćan pred šampionom.

Ajaks nezadrživo grabi ka odbrani šampionske titule. Kopljanici su na krilima svog i kapitena Srbije Dušana Tadića naneli poraz Herenvenu 0:2, a "kralj asistencija" je ponovo bio centralna figura meča.

SERGEJ KRUNISAO POBEDU LACIJA: Metež na Olimpiku, svirani penali, a šampion prokockao prednost i poklekao

ZAGREB SLAVI SRBINA! Dinamo gubio tri gola razlike u velikom derbiju, a onda je naš napadač spasao tim

KAKAV TIM! Mbape predvodi najboljih 11 koji na leto ostaju bez ugovora, na spisku još deset zvezda

Naime, Tadić je bio asistent kod oba pogotka Ajaksa, posle kojih su Haler i Neres postavili konačan rezultat.

Kapiten Kopljanika je u 24. minutu iz akcije, koju je započeo Blind, savršeno pronašao Halera, kome nije bilo teško da zatrese mrežu.

Pobedu gostiju potvrdio je David Neres u 74. minutu. Ponovo je Tadić prošao pored čuvara, zavrnuo loptu u šesnaesterac, gde ju je sačekao Brazilac i u "engleskom stilu" udarcem glavom od zemlje poslao na pravo mesto.

Bila je to ukupno osma asistencija Dušana Tadića, koji je odavno premašio magičnu cifru od 100 "pakovanja" u blistavoj karijeri.

Bivši igrač Partizana Filip Stevanović nije bio u protokolu Herenvena za ovaj meč zbog povrede.

Pogledajte kako izgleda Adrijana Đurđević, devojka fudbalera Duje Ćaleta-Cara.