AVRAM GRANT SVE BLIŽI ISTORIJI: Bivši trener Partizana doveo Ganu do polufinala AKN (VIDEO+FOTO)

29.01.2017. 19:43
Grant / Izvor: MN Press
Crne zvezde jure prvu titulu prvaka Afrike još od 1982. godine.

Gana je u polufinalu Afričkog kupa nacija. Crne zvezde su golovima braće Aju pobedile DR Kongo (2:1) u četvrfinalu, a u polufinalu ih očekuje duel protiv Kameruna, koji je u četvrtfinalu eliminisao Senegal boljim izvođenjem penala. Izabranici Avrama Granta će pokušati da Gani donesu petu titulu prvaka Afrike, a prvu posle 1982. godine.

ŠMEKERSKI: Švajnštajger postigao PRELEP gol, a onda ga OVAKO posvetio Ani Ivanović (VIDEO+FOTO)

Bivši trener Partizana je odlično spremio taktiku, a braća Aju, Džordan i Andre su postigli golove. Džordan je u 63. minutu doveo Ganu u vođstvo, pet minuta kasnije izjednačio je DR Kongo, ali je Andre Aju golom iz penala u 78. minutu vizirao Gani mesto među četiri najbolje afričke ekipe.

NEVERICA: Bivši fudbaler Zvezde POCRVENEO u drugom minutu, nećete verovati zašto (VIDEO)

JOŠ JEDAN ODLAZAK IZ PARTIZANA: iz crno-belog u plavo-beli dres (FOTO)

U drugom polufinalu igraće Burkina Faso i Egipat koji je savladao Maroko (1:0) u četvrtfinalu.