BRIŽ U OSMINI FINALA: Belgijanci preživeli kanonadu Atletika, Ajaks bez Tadića pao u Napulju (VIDEO)

12.10.2022. 20:42
FK Atletiko Madrid / Izvor: Profimedia
Mnogo bure u Madridu.

Fudbaleri Napolija savladali su Ajaks 4:2, dok je Atletiko Madrid remizirao sa Klub Brižom 0:0 u prvim mečevima današnjeg programa Lige šampiona.

BAŠ PRED EL KLASIKO: Veliki hendikep za Real uoči meča sa Barselonom

ŽELITE HALANDA? Može 2024. ako platite 200 miliona

ITALIJANI PIŠU: Vlahović i Kostić žele Alegrijevu "glavu"

Kopljanici su igrali bez pomoći Dušana Tadića koji je na prošloj utakmici zaradio crveni karton.

Ponovo su Napolitanci pokazali da forma sa starta sezone nije slučajnost i još jednom preslišali Holanđane. Mrežu Pasvera je otvorio Irvin Lozano već u četvrtom minutu, fino je Meksikanac glavom odreagovao na ubacivanje Zjelinskog. Domaći nisu stali i 12 minuta kasnije duplirali su vođstvo. Raspadori je primio loptu na ivici šesnaesterca i raspalio po njoj, što je bilo nezaustavljivo za iskusnog golmana gostiju.

U nastavku je Ajaks uspeo da smanji preko Klasena, da bi Kvarackelija u 62. minutu ponovo doveo domaće na plus dva.

Bergvajn je još jednom dao nadu svmo timu, pogodio je sa penala u 83. minutu. No, sve sumnje i konačan rezultat je postavio Osimen u 90. minutu.

Tim Lućana Spaletija je tako ostao na maksimalnom skoru i obezbedio je plasman u osminu finala. Ajaks je treći sa tri boda.

U drugom meču u ranijem terminu, Atletiko nije uspeo da savlada Briž, a heroj Belgijanaca je njihov golman Simon Minjole. Odličan je bio bivši golman Liverpula, a posebno dobar je bio u samoj završnici kada je zaustavljao šuteve Morate i Kunje i tako doveo svoj tim do osmine finala elitnog takmičenja.