BUNDESLIGA: Pakleni tandem ODUVAO Subotićev Union! Milioneri RAFALOM kroz Paderborn (VIDEO)

31.05.2020. 17:51
FK Borusija / Izvor: Reuters
Na programu 29. kolo.

Fudbaleri Borusije iz Menhengladbaha ubedljivo su pobedili Union Berlin 4:1 u meču 29. kola i probili se na treću poziciju bundesligaške tabele.

TUGA DO NEBA: Tragedija u porodici jednog od najboljih fudbalera na svetu!

ROMA NE MENJA VLASNIKA: Palota odbio ponudu ''Fridkin Grupe''

ŠTA JE SAD OVO? Marko Nikolić NIJE trener Lokomotive!

Već posle prvih 45 minuta tokom kojih se jasno videlo da odbrana Uniona prosto ne može da izdrži pritisak napadača domaćeg tima. Ili da budemo još precizniji, Markus Tiram i Alasan Plea prosto su bili neuhvatljivi za goste iz. A bili su i posebno motivisani da se Unionu osvete za poraz u prvom meču u Berlinu.

U 17. minutu Florijan Nojhaus je previše lako izašao na kraj sa Marvinom Fridrihom i načeo goste, da bi u 41. Alasan Plea probio po levom krilu i centrirao na suprotnu stativu, a tamo je Markus Tiram izmakao pažnji Nevena Subotića i prednost je duplirana.

Union je bio na kolenima, mada Nemci ne bi bili Nemci kad bi se sve tako jednostavno završilo. Iako Menš, kao što rekosmo, nije poznat po tome što prosipa bodove na domaćem terenu dozvolio je Unionu da se vrati u život preko Sebastijana Andersona. I delovalo je da će Union napasti. Uostalom, već na poluvremenu je trener Urs Fišer iz igre izveo štopera Subotića i na teren poslao vezisut Feliksa Krosa.

Avaj, nije Feliks Realov Toni Kros. Baš je greška mlađeg brata Krosa prethodila trećem i fatalnom golu Borusije. Izgubljena lopta ispred svog šesnaesterca, bespotrebno se igrao Feliks, a Plea i Tiram ne praštaju.

Ponovo je Alasan bio asistent, Tiramu je bilo dovoljno samo da postavi nogu. Plea se potom i sam upisao u listu strelaca, tek da ne bude da je Subotić bio jedini krivac za 0:2 iz prvog poluvremena.

Plea je u dosadašnjem toku sezone postigao 10 golova i toliko puta bio asistent kod istih. Tiram je dao isti broj pogodaka, uz osam asistencija. Strašan tandem ima Borusija u napadu. Pitanje je samo koliko će moći da ga zadrži. Tirama mediji već uveliko sele u Seriju A, najviše je "zagrizla" Fjorentina, pa ne bi čudilo ako bi se pridružio srpskom tandemu Nikoli Milenkoviću i Dušanu Vlahoviću.

U drugom nedeljnom meču, Borusija iz Dortmunda je deklasirala Paderborn sa 6:1, furioznom igrom u nastavku meča.

Do poluvremena mreže su mirovale, da bi u drugih 45 minuta Milioneri iskalili sav bes nad nejakim domaćinom. Goleadu je otvorio Azar, pa je zatim Džejdon Sančo sa dva pogotka otklonio sve dileme. Tačku na ubedljiv trijumf stavili su Hakimi i Šmelcer, dok je Sančo do kraja postigao još jedan od svoja tri gola i krunisao sjajnu partiju.

Zanimljivo da su gosti od 85. do 90. minuta postigli čak četiri gola, čime je Paderborn potvrdio da ima možda i najlošiju odbranu u Bundesligi.