ODBRANA NA NIVOU, REALIZACIJA ZA BRIGU: Zvezda dominirala protiv Šahtjora, Falćineli se ispromašivao

31.01.2021. 14:36 17:13
Beogradski crveno-beli igraju pripremni meč sa šampionom Ukrajine.

Fudbaleri Crvene zvezde remizirali su u generalnoj probi na pripremama u Turskoj. Crveno-beli odigrali su meč bez golova sa ukrajinskim Šahtjorom (0:0). Utakmica u kojoj je aktuelni šampion Srbije dominirao većim delom, završena je bez golova najviše zahvaljujući Dijegu Falćineliji koji je propustio nekoliko izglednih prilika.

NIŠTA OD ŠPANIJE: Kedira se vraća u Nemačku (FOTO)

STRASTI SE NE SMIRUJU Kostakurta objasnio kako se provocira protivnik: "Okreneš ga, proveriš ime, a onda..."

SNIMAK POSVEĆEN ZVEZDAŠIMA: Falkova devojka je već MILJENICA DELIJA! Oduševila prvom objavom po potpisu (VIDEO)

Prvo poluvreme prošlo je u otvorenoj igri i šansama na obe strane. Crveno-beli su bili konkretniji, ali je prilike Falćinelija, Nikolića i Milunovića golman Pjatov iskusno rešavao u svoju korist. Šahtjor je sve prilike uglavnom stvarao preko tandema Marlos-Tete. Brzonogi Brazilci su stvorili nekoliko izglednih šansi koje su uglavnom završavali intervencijama Borjana.

Crvena zvezda dominirala čitavim drugim delom igre, međutim, golova nije bilo, a može se reći da je glavni krivac za to Dijego Falćineli. Italijan je imao nekoliko izglednih prilika, posebno se izdvaja ona iz 76. minuta kada je bivši član Peruđe izašao „1 na 1“ sa golmanom Trubinom, ali loša završnica ga je koštala pogotka. Mladi čuvar mreže izašao je boli iz pomenutog duela.

Navijače kluba iz Ljutice Bogdana može da raduje činjenica da u Turskoj na utakmicama nije primljen gol, ali realizacija na ovom meču je zabrinjavajuća.

Tekstualni prenos možete pratiti u nastavku.

KRAJ UTAKMICE!
Crvena zvezda - Šahtjor 0:0!
84. minut
Igru napuštaju Ivanić i Milunović, na terenu su Pankov i Odada.
80. minut
Pavkov i Vukanović menjaju Bena i Falćinelija.
79. minut
Uzraća šampion Ukrajine! Tajson preti sa 15-tak metara, Borjan izbija u korner.
76. minut
Zvezdin Italijan se ispromašivao na današnjem meču. Ovaj put Dijego je imao "1 na 1" sa golmanom Šahtjora - loša završnica Falćinelija, Trubin ponovo uspešniji.
69. minut
Kakvu je šansu propustio Falćineli! Gajić ga je fenomenalno proigrao na ivici šesnaesterca, ali rezervni golman Trubin odlično interveniše.
65. minut
Kanga i Gobeljić menjaju Rodića i Nikolića.
56. minut
Gavrić upućuje udarac sa 15-tak metara - Stepanenko odbija u korner.
51. minut
Izuzetno motivisano je krenuo šampion Srbije u nastavak susreta, igra se ispred kaznenog prostora Šahtjora.
46. minut
Gavrić i Petrović menjaju Bakajoka i Sanoga.
POČELO JE DRUGO POLUVREME!
KRAJ PRVOG POLUVREMENA!
Crvena zvezda - Šahtjor 0:0.
44. minut
Ben je izveo udarac iz ugla, odlično skočio Milunović, nažalost, lopta završava u naručju Pjatova.
35. minut
Novi udarac iz ugla za beogradski klub, rasčišćavaju potencijalnu opasnost štoperi Šahtjora.
28. minut
Nezgodni Tete je šutirao sa nekoliko metara, spoljni deo mreže pogodio je Brazilac.
27. minut
Izveli su "rudari" udarac iz ugla - Degenek iskusno interveniše.
20. minut
Prečka je pogodio Ivanić sa 20-tak metara, odlično igraju puleni Dejana Stankovića.
17. minut
Igra se otvoreno na obe strane. Nikolić je zapretio sa nekoliko metara - Pjatov na visini zadatka.
16. minut
Šahjtor uzvraća! Tete je uputio oštar centaršut - Borjan na mestu.
14. minut
Nova velika šansa sa crveno-bele! Falćineli je lepo "zavrnuo", međutim, Benu je malo falilo da zahvati loptu.
8. minut
Šahtjor je uspostavio terensku inicijativi. Ukrajinski klub ima veći posed lopte, ali prava prilika nije stvorena.
2. minut
Velika prilika za Zvezdu! Marlos je pogrešio, a Falćineli sa 10-tak metara šutira pravo u Pjatova.