SUPERLIGA: Zvezda dugo lomila otpor Čukaričkog, Ben i Katai srušili Brđane (VIDEO)

07.03.2021. 19:02
El Fardu Ben / Izvor: MN Press
Crveno-beli rešili meč u drugom poluvremenu.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Čukarički sa 2:0 (0:0) u 26. kolu Superlige Srbije posle velike borbe i slomljenog otpora upornih gostiju u drugom poluvremenu golovima Bena u 72. i Kataija u 86. minutu iz penala. Crveno-beli su tako zadržali prednost u odnosu na Partizan koji je ranije danas savladao Rad.

NEDELJA ZA UŽIVANJE – STANIJA TI DONOSI 200% VIŠE ZABAVE

ROĐENDAN ZVEZDE NISU MOGLI ZAJEDNO DA PROSLAVE: Delije spremile iznenađenje igračima (FOTO)

SUPERLIGA: Domaćini bez milosti, samo Radnik slavio u gostima

Od starta je Zvzeda pritisla Čukarički koji se dobro branio, a šampion Srbije nije uspevao da stvori pravu priliku. Zapretili su Ben u 15. i Ivanić u 18. minutu, ali promene rezultata nije bilo. Čukarički se oslonio na igru iz kontra napada, ali je na poluvremenu bilo 0:0. Sve je izgledalo znatno bolje na početku drugog poluvremena kada je u igru ušao Katai koji je razmrdao redove šampiona koji je sve češće počeo da preti, prvo preko Bena u 49, a zatim i Kataija u 50. minutu. Gosti su mogli do gola u 57. minutu kada je Ćirkovićev šut odbranio Borjan. Nikolić je u 66. minutu imao dobru šansu, ali je golman Petrović dobro intervenisao, da bi šest minuta kasnije Ben odlično iskoristio ubacivanje Milunovića čiju je loptu prosledio Gobeljić i postigao 60. gol u dresu Zvezde i izjednačio se sa Ričmondom Boaćijem kao najefikasnijim strancem koji je igrao u crveno-belom dresu. Pet minuta kasnije je mogao Čukarički do izjednačenja, ali je Kovčev odličan put skinuo Borjan, da bi Katai stavio tačkju na meč sa penala u 86. minutu. Ben je iskoristio grešku odbrane Čukaričkog i oboren je od strane Petrovića, pa je sudija Grujić pokazao na penal. U preostaloim minutima Zvezda je potpuno spustila tempo i samo sačekala poslednji sudijaski zvižduk.

Fubdaleri Crvene zvezda će do 19.15 na stadionu ''Rajko Mitić ugostiti ekipu Čukaričkog u okviru 26. kola SUperlige Srbije. Biće ovo derbi kola u kojem se sastaju aktuelni šampion i četvrtoplasirani tim na tabeli Superlige.

Tim Dejana Stankovića nalazi se u seriji od 12 pobeda u nizu kada je domaći šampionat u pitanju, a poslednji su crveno-belima uspeli da otkinu igrači Javora u oktobru. Zvezda u je u posedlnjih pet mečeva protiv Čukaričkog ostvarila četiri pobede i jedan poraz, a prvi meč ova dva tima u ovoj sezoni završen je pobedom crveno-belih. Tekstualni prenos meča možete pratiti u nastavku.

90+2. minut
Kraj meča.
86. minut
2:0!!! Crveno-beli su duplirali prednost golom Kataija sa penala. Prethodno je grešku odbrane Čukaričkog iskorisrio Ben i tom prilikom ga je oborio golman Petrović, a sudija Grujić pokazao na belu tačku.
83. minut
Izmena u Zvezdi, Ivanića menja Vukanović.
77. minut
Sjajna prilika za Čukarički, Kovač je odlično šutirao, ali je Borjan uspeo da interveniše i izbaci loptu u korner.
74. minut
Izmena u Čukaričkom, umesto Docića ušao je u igru Lukić.
72. minut
1:0!!! Vodi Crvena zvezda. Strelac je Ben koji se odlično snašao posle ubacivanja Milunovića koji je do njega spustio Gobeljić. Ben je uspeo da prevari Petrovića i postigne 60. gol u dresu Zvezde i izjednači se sa Ričmondom Boaćijem kao najefikasniji strani igrač u redovima crveno-belih.
67. minut
Izmena i u Čukaričkom, iz igre izlazi Jovanović, a ušao je Rakonjac.
66. minut
Velika prilika za Zvezdu, ali je Nikolićev šut odličnom reakcijom zaustavio Petrović. Posle kornera je pokušao Nikolić, ali je šutirao visoko preko gola.
64. minut
Dvostruka izmena i u Zvezdi. Umesto Kange i Pavkova u igru su ušli Nikolić i Srnić.
63. minut
Kanga je pokušao sa 25 metara, ali je lopta išla pravo u golmana Petrovića.
57. minut
Najbolja prilika za Čukarički, Ćirković je pokušao glavom, ali je Borjan dobro intervenisao.
54. minut
Dvostruka izmena u Čukaričkom, izašli su Čolović i Ergelaš, a umesto njih u igru su ušli Vidosavljević i Ćirković.
50. minut
Još jedna šansa za Zvezdu, Katai je pokušao posle solo prodora, ali je njegov udarac završio pored gola.
49. minut
Prva prilika za Zvezdu u nastavku. Posle ubacivanja Kataija, pokušao je Ben, ali je šutirao preko gola.
46. minut
Počelo je drugo poluvreme. Dejan Stanković je izvršio dve izmene. U igru su ušli Marko Gobeljić i Aleksandar Katai umesto Njegoša Petrovića i Željka Gavrića.

II POLUVREME

45. minut
Kraj prvog poluvremena.
40. minut
Crveno-beli imaju inicijativu, ali ne uspevaju da naprave ozbiljniju priliku i ugroze gol Čukaričkog.
31. minut
Desetak minuta bilo je bez pravih prilika, da bi Kanga šutirao sa desetak metara, ali je Zvezda od svega dobila samo korner posle kojeg nije bilo opasnosti po gol Čukaričkog.
18. minut
Još jedna dobra prilika za Zvezdu, ovog puta je Ivanić šutirao sa leve strane, ali je lopta završila pored gola.
15. minut
Najbolja prilika za Zvezdu. Ben je dobio loptu od Ivanića, prošao Ostojića i iskosa sa desne strane šutirao preko gola.
14. minut
Pritisak Čukaričkog, Docić je iz kornera pokušao direktno na gol, ali je Gavrić bio spreman na prvoj stativi, da bi posle još jednog kornera bila otklonjena opasnost.
6. minut
Prvi pokušaj Zvezde, Gavrić je šutirao po zemlji, ali pravo u golmana Petrovića.