DEKI, ZAPISUJ: Sve mane Milana na jednom meču, "Rosoneri" OČAJNI protiv fenjeraške ekipe (VIDEO)

16.12.2020. 22:42
Ante Rebić, Davide Kalabrija / Izvor: Reuters
Samo bod ne može zadovoljiti navijače crveno-crnog velikana.

Fudbaleri Milana su odigrali 2:2 protiv Đenove u 12. kolu Serije A. Naredni protivnik Crvene zvezde u Ligi Evrope je odigrao jedan veoma slab meč i pokazao mnoge slabosti.

TADIĆ "SA PARKINGA": Vidite gol iz slobodnjaka kapitena Ajaksa sa PREKO 25 metara (VIDEO)

GROM IZ VEDRA NEBA: Da li će UEFA dobiti 56. člana! Podneli su KANDIDATURU za učešće u Evropi!

SADIK NE ZABORAVLJA PARTIZAN: Nigerijac još jednom pokazao privrženost srpskom klubu (FOTO)

Prvo poluvreme je prošlo sa veoma malo prilika. Jedina ozbiljnija situacija bila je trenutak inspiracije Ante Rebića. Nanizao je Hrvat nekoliko igrača, ali na kraju nije uspeo da savlada golmana Matiju Perina.

Početak druge deonice je odmah doneo vođstvo Đenove. Bivši igrač Milana Matija Destro je pogodio posle odbitka u 47. minutu. Kratko je trajalo i već u 52. je izjednačio Davide Kalabrija sjajnim udarcem sa distance.

Milan je beživotno i bezidejno igrao gotovo ceo meč, tako da nije iznenađenje što je opet povela domaća ekipa i opet preko istog igrača Destra. Igrao se 61. minut. Milan je izjednačio u 83. preko mladog Kalulua kome je asistirao kapiten Alesio Romanjoli. Ostalo je 2:2.

Sve u svemu, navijači i stručni štab su mogli da vide mnogobrojne mane Milana, pre svega impotentnu igru u napadu kada nema Ibrahimovića, ali i levog beka Tea Ernandeza. Vredi istaći da nije bilo ni "motora ekipe" Ismaela Benasera, takođe ni pouzdanog štopera Simona Kjera, pa se ne može ni videti jasna slika prave snage "Rosonera" na osnovu ovog meča.

Oni ostaju prvi nakon ovog kola, ali nakon dva uzastopna remija izgubila se prednost od pet bodova koju su donedavno imali i sada ostaju na samo bod viška u odnosu na gradskog rivala Inter.