DOGODILO SE I TO: Lajpcig IZGUBIO posle tri meseca! Kostić DOKRAJČIO lidera! I Subotić POGODIO!

25.01.2020. 17:57
Filip Kostić / Izvor: Profimedia
Bavarska mašina samlela Šalke.

U 19. kolu Bundeslige najveće iznenađenje napravio je Ajntraht savladavši Lajpcig rezultatom 2:0! Bio je to prvi poraz lidera šampionata posle tri meseca, obzirom da je poslednji put teren napustio pognute glave još 26. oktobra na gostovanju Frajburgu (2:1).

ČUKARIČKI ODIGRAO PRVI PRIPREMNI MEČ: Brđani do pobede posle preokreta

STIGAO ODGOVOR IZ HUMSKE: Partizan se OGLASIO povodom Zvezdine najave da će ANGAŽOVATI Rajkovića!

U SMIRAJ KARIJERE: Bivši igrač Partizana POTPISAO ugovor koji će mu obezbediti MIRNU budućnost (VIDEO)

Jedan od junaka pobede tima iz Frankfurta bio je Filip Kostić, srpski reprezentativac postigao je u četvrtom minutu nadoknade vremena drugi gol za domaćina i potvrdio trijumf Ajntrahta koji je prvi put od starta sezone uspeo da veže dva trijumfa i probije se na deveto mesto Bundeslige.

Inače, prednost domaćinu doneo je Almami ture početkom drugog poluvremena (48.), dok je Mijat Gaćinović odigrao svih 90 minuta. Bivši napadač Zvezde Dejan Joveljić odgledao je meč sa klupe. Gol Filipa Kostića možete da vidite na OVOM linku.

U ostalim mečevima, Borusija iz Menhengladbaha je tek u drugom poluvremenu slomila otpor Majnca, dok je Paderborn iznenadio na gostovanju Frajburgu i slavio 2:0.

Istim rezultatom Union Berlin je savladao Augzburg, a vodeći gol za domaćina postigao je bivši reprezentativac Srbije Neven Subotić. Herta je iz Volfzburga odnela važne bodove u borbi za opstanak.

U poslednjem meču 19. kola Bajern je na "Alijanc areni" deklasirao Šalke sa 5:0. Mrežu tima iz Gelzerkirhena načeo je najbolji strelac Robert Levandovski već u šestom minutu, a do kraja je pogodio i Tomas Miler u drugom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena, na asistenciju Leona Gorecke.

Gorecka je stigao i da postigne gol početkom drugog poluvremena (50.), da bi osam minuta kasnije Tjago Alkantara doneo nedostižnih 4:0. Konačan rezultat u finišu meča postavio je Serž Gnabri.