ZVEZDA SE VRATILA IZ MRTVIH: Crveno-beli teškom mukom do osmine finala Kupa Srbije!

16.11.2020. 16:29 19:10
Mirko Ivanić / Izvor: MN Press
Neverovatna utakmica u Beogradu.

Neverovatnu utakmicu smo gledali na Marakani. Zaostali meč šesnaestine finala Kupa Srbije između Crvene zvezde i Zlatibora odlučen je u poslednjih dvadeset minuta susreta. Teže nego što rezultat pokazuje, nakon preokreta, šampion Srbije je savladao goste iz Čajetine rezultatom 4:2 (0:1).

DRHTI BIVŠA JUGA: U istoj grupi za Svetsko prvenstvo, Hrvatska, Srbija, Bosna i Slovenija

VRAĆA SE U ENGLESKU: Šta je sa NJIMA, veruju da je Van la Para POJAČANJE, još se i OTIMAJU (FOTO)

FSS SE OGLASIO: Žreb za Kup Srbije u utorak

Prvo poluvreme, kao i čitava utakmica, prošla je u dominaciji Zvezde. Imali su domaći inicijativu, veći posed lopte, više šuteva, Falćineli i Boaći su pretili nekoliko puta, ali prvi su mrežu zatresli gosti. Igrao se 31. minut kada je Janjić preciznim udarcem sa 15-tak metara savladao Borjana i doneo veliku radost izabranicima Zorana Njeguša. Pokušavali su crveno-beli, pre svih Boaći, da do poluvremena poravnaju rezultat, međutim, golman Čubraković je branio Bufon u najboljim danima.

Drugo poluvreme krenulo je u istom ritmu, domaći su imali više od igre, ali kao po pravilu, neiskorišćene šanse se skupo plaćaju. Miloradović u 56. minutu duplira vođstvo ekipe iz Čajetine, sve je bilo spremno za veliko iznenađenje. Izabranici Dejana Stankovića kao da su se probudili nakon drugog gola gostiju, počeli su konkretniji napadi. Nagrada za ofanzivu došla je 71. i 73. minutu. U samo 120 sekundi domaći su stigli do izjednačenja, a strelci su bili Ivanić i Vukanović.

Igrači Zlatibora nisu znali šta ih je snašlo, njihova igra se totalno raspala. Od tog 73. minuta, bilo je pitanje vremena kada će odbrana gostiju ponovo kapitulirati, a to se desilo 11. minuta kasnije. Nakon karambola u šesnaestercu najbolje se snašao Pankov, petom je ubacio loptu u mrežu i doneo prvo vođstvo domaćima. Konačan rezultat, samo dva minuta kasnije, postavio je Radulović preciznim udarcem sa distance.

Ovom pobedom, Zvezda se plasirala u osminu finala Kupa Srbije, a svog narednog protivnika saznaće u utorak kada će se u prostorijama FSS u Staroj Pazovi održati žreb.

Kako je tekao meč, iz minuta u minut, možete pročitati u nastavku teksta.

KRAJ UTAKMICE!
Crvena zvezda - Zlatibor 4:2!

86. minut
Raspala se igra Zlatibora. Mladi Radulović sa ivice šesnaesterca donovi Zvezdi plasman u osminu finala Kupa Srbije.

84. minut
GOOOL! Nakon pravog karambola u šesnaestercu, Pankovi se najbolje snašao i petom postigao gol - 3:2.

81. minut
Sanogo menja Nikolića.

73. minut
GOOOL! Vukanović poravnjava rezultat. Kakvih 120 sekudni Crvene zvezde.

71. minut
GOOOL! Mirko Ivanić preciznim šutem smanjuje rezultat. Drama dostiže svoj vrhunac.

70. minut
Nikolić je zapretio iz slobodnog udarca. Međutim, Čubraković brani sa dosta samopuzdanja.

67. minut
Žuti karton za strelca drugog gola Miloradovića.

65. minut
Prva promena u Zlatiboru. Đokića menja Živanović.

59. minut
Trosturku izmenu vrši Dejan Stanković. Pavkov, Milunovic i Vukanović menjaju Boaćija, Erakovića i Spiridonovića.

59. minut
Petrović lepo gađa sa distance, golman gostiju ponovo na mestu.

56. minut
GOOOL! Novi šok za domaće. Zlatibor vodi 2:0, strelac je Miloradović.

49. minut
Kakva prilika za Crvenu zvezdu.Degenek je pronašao Boaćija, a iskusni napadač je sa samo 5 metara loše zahvata loptu i puca pravo u čuvara mreže Zlatibora.

47. minut
Peta odbrana Čubrakovića, ovaj put hvata "živu" loptu. Svoj udarac je oprobao Nikolić.
POČELO JE DRUGO POLUVREME!

KRAJ PRVOG POLUVREMENA
Crvena zvezde - Zlatibor 0:1!

45. minut
Još jednom je pokušao Boaći. Gobeljić je centrirao, a Afrikanac sa nekoliko metara šutira pravo u golmana ekipe iz Čajetine.

44. minut
Bio je blizu gola Ričmond Boaći. Njegov volej odlazi tik pored gola koji čuva Čubraković.

43. minut
Pucao je Ivanić glavom nakon kornera. Lopta odlazi pored desne stative.

39. minut
Ponovo proba Falćineli, ponovo neprecizan.

31. minut
GOOL! Prvi pravi napad Zlatibora rezultirao je pogotkom. Janjić preciznim udarcem sa 15-tak metara donosi ekipi iz Čajetine vođstvo.

30. minut
Pao je tempo igre. Domaći imaju inicijativu, ali bez konkretne realizacije.

23. minut
Nova šansa za Zvezdinog Italijana. Centrirao je Spiridonović, a Dijego glavom prebacuje gol.

22. minut
Strahovit udarac Falćinelija, bio bi to fantastičan pogodak, ali loptra zaršava na prečki.

19. minut
Prvi žuti karton na utakmici dobio je napadač gostiju Đokić.

16. minut
Degenek je iznenadio golmana Zlatibora neugodnim pokušajem centaršuta. Na kraju, čuvar mreže refleksno odbija loptu.

14. minut
Neprecizan udarac Ivanića sa distance.

11. minut
Falćineli je šutirao glavom nakon kornera Spiridonovića, međutim, udarac Italijana pogađa Đokića.