CRNO-BELI PREŽIVELI KRUŠEVAČKU HLADNOĆU: Partizan golom Dijabatea slavio pod Bagdalom (VIDEO)

05.02.2023. 15:22 16:35
FK Partizan / Izvor: MN Press
Teško izvojevana pobeda gostiju.

Fudbaleri Partizana slavili su na gostovanju Napretku u Kruševcu (1:0) u meču 20. kola Mozzart bet Superlige

“NAVUKAO SAM DUGE GAĆE, RAZMIŠLJAM DA LI ĆE ME UGREJATI…” Gordan Petrić ponovo briljira

NAJVEĆI NEUSPEH? NEOSVAJANJE TITULE SA PARTIZANOM: Lazar Marković otvoreno o Zvezdi, Petriću, Stolici...

MATEUS KRITIKUJE: Nojer mora da bude svestan odgovornosti kao kapiten Bajerna

Uslovi za igru u Kruševcu su bili gotovo nemogući. Zaleđen teren, a pri tom je duvao i jak vetar što je dodatno otežavalo kretanje lopte. No i pored toga, bilo je prilika u uvodnom delu meča.

Šarić je imao prvu šansu u sedmom minutu, šutirao je iz veoma izgledne situacije, ali se isprečio Slobodan Marković sjajnim blokom.

Jović je, samo dva minuta kasnije, posle centaršuta Dijabatea mogao da dovede svoj tim do vođstva, spetljao se Partizanov ofanzivac na svega nekoliko metara od gola.

MOZZART BET SUPERLIGA, 20. KOLO

Napredak - Partizan 0:1 (0:0)

Strelci: Dijabate 61. minut

Stadion: Mladost

Sudija: Milan Mitić

Napredak: Petrić – JovanovićKerkezĐekovićVukajlović – Putinčanin, Stanković – Ljubomirac, Bastajić (od 71. Knežević), Čečarić (od 71. Rosnup) - Šarić. Trener: Dušan Đorđević.

Partizan: Popović – Filipović, Marković, Vujačić, Šehović – Fejsa, Andrade (od 71. Belić) – Dijabate, Natho, Jović (od 77. Menig) – Rikardo. Trener: Gordan Petrić.

U 14. minutu Rikardo je pokušao volejom sa ivice šesnaesterca, ali je bio neprecizan.

Domaći tim je bio bolji u prvom delu utakmice, Kruševljani su izgledali kao ekipa kojoj je lakše da igra po teškim uslovima. Imali su inicijativu, a do gola su mogli u 40. minuta, ali je Ljubomirac loše zahvatio loptu iz izgledne pozicije, pa se na veliki odmor otišlo bez promene rezultata.

U nastavku su ponovo prvu priliku imali domaći, još jednom je Ljubomirac bio u šansi. No, povratnik u srpski fudbal je loše šutirao i lopta je otišla preko gola.

Crno-beli su nakon toga bili bolji tim, Andrade je mogao da dovede goste u vođstvo, ali je i njegov udarac završio pored gola.

U 61. minutu trenutak odluke. Filipović je ubacio na ivicu šesneaesteca, Rikardo je odigrao povratnu, a na nju je naleteo Dijabate i šutirao ka golu, lopta je nekog kačila i od stative završila u mreži.

Posle pogotka Malijca zavladalo je zatišje sve do 76. minuta kada su domaći mogli do poravnanja. Ljubomirac je poslao loptu na peterac, gde je Filipović ispred Stankovića sprečio siguran gol.

U 82. minut desila se jedna nesvakidašnja scena, sudarili su se saigrači Belić i Filipović, gde je ovaj drugi teže prošao, pa je na kraju desni bek crno-belih završio duel sa čalmom. Domaći su pretili, tražili izjednačujući gol, ali do njega nisu stigli i tri boda idu u Beograd.

Partizan je ovom pobedom prišao, večitom rivalu, Crvenoj zvezdi na osam bodova zaostatka.