DANCI ŠOKIRANI U ASTANI: Kazahstan gubio 2:0 i ipak došao do tri boda

26.03.2023. 17:34
Fudbalska reprezentacija Danske / Izvor: Reuters
Domaćim za 16 minuta postigao tri gola.

Fudbalska reprezentacija Kazahstana napravila je veliko iznenađenje u Astani pošto je pobedila selekciju Danske rezultatom 3:2 u meču drugog kola grupe H kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, koje će naredne godine biti održano u Nemačkoj.

Počinje FESTIVAL PROLEĆNIH BONUSA: Poleti Aviatorom i preuzmi FREEBET!

BRAZILCI PRIZNALI: Želimo Anćelotija na klupi

MANJE NEGO U ČELSIJU: Tuhel će u Bajernu zarađivati između 10 i 12 miliona evra

Danska je posle prvog poluvremena vodila 2:0 golovima Rasmusa Hojlunda u 21. i 36. minutu. Međutim, domaća selekcija je stigla do preokreta za samo 16 minuta pošto je od 73. do 89. minuta postigla tri gola. U strelce su se upisali Bahtijor Zajnutdinov u 73. iz penala, Aškat Tadibergen u 86. i Abat Ajmbetov u 89. minutu. Kazahstan je meč završio sa fudbalerom manje, pošto je Ajmbetov u poslednjim trenucima utakmice dobio crveni karton.

Glavni sudija meča u Astani bio je srpski arbitar Novak Simović. Kahastan će u narednom kolu, 16. juna gostovati selekciji San Marina, dok će Danska dočekati Severnu Irsku. U grupi H kasnije večeras će igrati Slovenija - San Marino i Severna Irska - Finska.