BUNDESLIGA: Uzbudljivo u Lajpcigu, Grujić strelac! Šalke u VELIKOJ krizi (VIDEO)

27.05.2020. 19:00 22:47
fadg / Izvor: Reuters
Odigrano je 28. kola Bundeslige.

Odigrane su i preostale utakmice 28. kola nemačke Bundeslige. Ekipa Lajpciga ugostila je Hertu iz Berlina. Favorizovani domaćin se mučio sa timom Bruna Labadije i uz pomoć golmana gostiju Runea Jarštajna stigao do vodstva. Međutim, ekipa iz prestonice se nije predavala i stigla je do zasluženog remija od 2:2 (1:1).

Dobitak iz Zemlje čuda

NA VIDIKU REKORDAN TRANSFER: Crveno-beli nisu mogli da odole ASTRONOMSKOJ ponudi Sevilje (FOTO)

ŠOK U BOLONJI: Član STRUČNOG štaba zaražen KORONOM

Nije utakmica počela po planu Bikova i njihovog trenera Julijana Nagelsmana, a za to se pobrinuo reprezentativac Srbije Marko Grujić. Martin Platehart je u 9. munutu izveo korner iz levog ugla, a fudbaler Liverpula na pozajmici u prestonici Nemačke je fenomenalno zahvatio loptu i poslao je u desni gornji ugao. Neodbranjivo za Petera Gulašija.

Lajpcig je ekspresno reagovao, posle samo 16 minuta, tačnije u 24, Lukas Klosterman je izjednačio. Korner je izveo Kristofer Nkunku a štoper domaćih se sjajno snašao i uz pomoć stative doneo poravnjanje rezultata.

Drugo poluvreme je počelo prilično mirno, Vedad Ibišević je imao solidnu priliku ali je šutirao visoko preko gola. U 63. minutu, činilo se da je gostima put ka pobedi znatno olakšan. Nepotrebni drugi žuti karton dobio je Marsel Halstenberg, on je napravio prilično glup prekršaj na nekih 35 metara od svog gola.

A onda, jedna od najbizarnijih scena na terenima širom Evrope. Igrao se 68. minut kada je Patrik Šik šutirao sa 20 metara, a iskusni Rune Jarštajn ugurao loptu u svoju mrežu na prilično smešan način i time pomogao domaćinu da stekne vodstvo od 2:1

Konačan rezultat od 2:2 doneo je poljski reprezentativac Krištof Pjatek golom u 82 minutu iz opravdano dosuđenog penala.

Produbljuje se kriza Šalkea. Klub za koji nastupa naš Matija Nastastić je poražen sa 2:1 od Fortune i tako su vezali treću nulu, a čak deset mečeva su bez trijumfa.

Fortuna se ovom pobedom dodatno udaljila od ekipa koje se nalaze u opasnoj zoni.

Sa druge strane, Šalke nije ni posle pet i po meseci uspeo da stigne do trijumfa, pa je dodatno nazadovao i sad je 9. na tabeli.

Zanimljivo je bilo i u Hofenhajmu, gde su domaći savladali Keln sa 3:1, uz po jedan crveni karton na obe strane.

U Berlinu su remizirali Union i Majnc (1:1). Čitav meč je odigrao za domaće naš Neven Subotić.