ZVEZDA UZ DRAMU DO POLUFINALA: Crveno-beli na dva koraka od DUPLE krune!

02.06.2020. 17:28 19:00
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press
Sjajna utakmica.

Crvena zvezda se plasirala u polufinale Kupa Srbije pobedivši Inđiju u gostima sa 1:2 (0:2). Možda i najbolja utakmica crveno-belih od dolaska Dejana Stankovića obilovala je sa pregršt šansi, a meč je obeležio najboljom partijom od dolaska na Markanu, reprezentativac Crne Gore Mirko Ivanić.

Od samog starta utakmice videla se velika želja crveno-belih, a gorepomenuti Ivanić je sjajno diktirao tempo gostujuće ekipe. Inđija je najbolju šansu imala kada je  Luka Čermelj  sjajno reagovao na centaršut Mihajla Banjca. Domaća ekipa se posle toga praktično nije videla na terenu, bili su svedok nadmoći pulena popularnog "Mistera".

Meč je praktično rešen u tri minuta. Sjajna saradnja Ivanića i El Fardu Bena krunisana je golom i asistencijom za obojicu fudbalera. Prvo je bivši član BATE Borisova u 35 minutu sjajno reagovao na centaršut najboljeg Zvezdinog igrača tokom cele sezone.  Gotovo identičan pogodak, samo sa druge strane terena videli smo u 38. minutu, a uloge su bile zamenjene, Ivanić je centrirao dok je Ben bio najbolji u skoku. Rezultat je bio 0:2 i tako se otislo na odmor.

Drugo poluvreme je proteklo u nadmoći crveno-belih, Vukanović je u 64. pogodio stativu, a onda drama! Mihailo Jovanović je u 87. minutu smanjio rezultat na 1:2 i tako uneo nervozu u crveno-bele. Međutim, iskustvo je prevagnulo, Milan Borjan i "društvo" su priveli utakmicu kraju, i tako obezbedili polufinale Kupa Srbije.

A kako je tekao meč, možete pročitati u nastavku teksta.

KAKVO PRIZNANJE ZA DELIJE I ZVEZDU: Šampion Srbije četvrti na SVETU!

LEPA PRILIKA ZA CRVENO-BELE: Zvezdino dete slobodno u izboru novog kluba!

EKSPRESNO: Crvena zvezda dovela novog stratega za Ligu šampiona!

Kraj utakmice.

92. minut
Drugu stativu pogađaju crveno-beli, ovaj put Tomane.
90. minut
Igraće se još tri minuta.
89. minut
Sjajna šansa za Gavrić, međutim tinejdžer je loše šutirao.
87. minut
Bosančić je dobio žuti karton.

86. minut
Gooooooool!!! Inđija smanjuje na 1:2, Jovanović sjajno reaguje na pas Dimitrova.
85. minut
Pankov i Gavrić ulaze u igru, sa terena izlaze Ivanić i Rodić.
78. minut
Posle šuta Ilica Inđija je dobila korner, u tom trenutku Marković menja Ilića, a Krasića je zamenio Dimitrijević.
74. minut
Rodić se posle prekida sjajno ubacio u kazneni prostor, ali je loše zahvatio loptu.
71. minut
Jovančić šutira visoko preko gola.
69. minut
Druga izmena u ekipi gostiju, Jovičić menja Vukanovića.
64. minut
Odlična prilika za Vukanovića, sjajno ga je proigrao nezaustavljivi Ivanić, stativa spašava domaće
62. minut
Prva izmena u Crvenoj zvezdi, na terenu je Tomane, iz igre je izašao Pavkov.
60. minut
Dvostruka izmena u domaćem sastavu, umesto Banjca i Bastajića u igri su Dimitrov i Milosavljev
57. minut
Žuti karton za Purtića.
55. minut
Velika šansa za Pavkova, međutim, visoki napadač se ne snalazi najbolje.
53. minut
Ivanić šutira sa ivice kaznenog prostora, lopta završava visoko preko gola.
51. minut
Vukanović ulazi u kazneni prostor, ali ne pronalazi slobodnog saigrača, Jovanović uz pomoć Čermelja izbacuje loptu.
47. minut
Inđija traži penal! Banjac se posle duela sa Degenekom našao na zemlji i kaznenom prostoru, sudija Lukić odmahuje rukom
46. minut
Ivanić nastavlja gde je stao u prvom poluvremenu, ponovo je centrirao, Vukanović šutira glavom preko gola

Počelo je drugo poluvreme.

Kraj prvog poluvremena.

44. minut
Peti korner za goste posle kojeg se ništa značajno nije desilo.
42. minut
Posle koškanja na sredini terena, žute kartone dobili su Vidić i Pavkov.
41. minut
Kakav šut Petrovića, međutim lopta ide preko prečke.
38. minut
Gooooool!!! 2:0. Ivanić je definitvno "proigrao", ovaj put je asistent. Sjajno je našao Bena u srcu šesnaesterca, a napadač sa Komorskih Ostrva je bio najviši u skoku.
35. minut
Gooooool!!! Mirko Ivanić! Reprezentativac Crne Gore sjajno reaguje glavom na centaršut Bena

29. minut
Najbolja prilika za Crvenu zvezdu, Ben je šutirao slabijom, desnom nogom, lopta ide nekoliko centimetara pored desne stative.
26. minut
Treći korner za goste, Perković sigurno hvata loptu.
23.minut
Inđija se potpuno oslobodila pritiska crveno-belih, Ilić šutira pravo u Borjana.
21. minut
Prvi korner za Inđiju, posle centrašuta Banjca, Čermelj je sjajno reagovao, međutim Borjan je intervenisao i spasao siguran gol.
16. minut
Žuti karton za Jovanovića, slobodan udarac za Zvezdu sa 20 metara, Ben je šutirao, ali samo do živog zida.
14. minut
Inđija preti, šut Banjca sa 20 metara zaustavlja Borjan
13. minut
Ben je izveo korner sa desne strane terena, ROdić je uhvatio volej,daleko preko gola
11.minut
Prvi pokušaj domaćih, Čermelj šutira sa nekih 35 metara, visoko preko gola.
8. minut
Prva prava šansa na utakmici, ponovo je Ivanić centrirao, ovog puta iz kornera, Degenek je šutirao glavom visoko preko gola.