JOŠ NIJE KRAJ: Pokrenuta istraga protiv Ibrahimovića i Lukakua

01.02.2021. 17:07
rOMELU lUKAKU, ZLATAN IBRAHIMOVIĆ / Izvor: Reuters
Obojica su kažnjena po jednu utakmicu pauze.

Italijanski fudbalski savez (FIGC) pokrenuo je danas istragu zbog verbalnog incidenta između Romelua Lukakua i Zlatana Ibrahimovića na meču četvrtfinalna italijanskog kupa između Intera i Milana (2:1). Lukaku i Ibrahimović su krajem prvog poluvremena dobili po žuti karton zbog sukoba u kaznenom prostoru Milana, a svađu su nastavili i nakon što je sudija Paolo Valeri odsvirao kraj prvih 45 minuta.

DENVER JE U NALETU – Nikola Jokić preti da priredi novi NBA spektakl

JOŠ JEDAN SRBIN STIŽE U FIRENCU: Fjorentina dovodi bivšeg igrača Crvene zvezde (FOTO)

ZVEZDA MORA DA OBRATI PAŽNJU NA OVO: Milan je EVROPSKI REKORDER po broju dosuđenih PENALA!

- Savezni istražitelj Đuzepe Kine jutros je otvorio proceduru vezanu uz verbalni okršaj između Ibrahimovića i Lukakua. Kao deo istrage, biće ispitan i sudija Valeri kako bi se razjasnile disciplinske mere koje je preduzeo protiv igrača tokom utakmice - objavio je FIGC.

U drugom poluvremenu Ibrahimović je isključen nakon što je dobio drugi žuti karton zbog prekršaja. Lukaku i Ibrahimović u petak su kažnjeni jednom utakmicom zabrane nastupa u Kupu zbog sukoba. Lukaku će tako propustiti prvi polufinalni duel protiv Juventusa u utorak, dok Ibrahimović neće imati pravo nastupa u prvoj Milanovoj utakmici u Kupu sledeće sezone.