VELIČANSTVEN PREOKRET ORLIĆA: Srbija POBEDILA Rusiju i direktno se PLASIRALA na EP! (FOTO)

11.09.2018. 19:57
Goran Đorović / Izvor: MN Press
Izabranici Gorana Đorovića izgubljen meč pretvorili u trijumf.

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije pobedila je vršnjake iz Rusije (2:1) u derbiju kola 7. grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo posle veličanstvenog preokreta. Ovim trijumfom izabranici Gorana Đorovića obezbedili su i teoretski odlazak na završnu smotru, koja će se održati u Italiji i San Marinu.

PARTIZANOV APEL: Kupi ULAZNICU i POMOZI Dušanu! (FOTO)

NAPUNJEN SEF: Zvezda od prodaje karata za Ligu šampiona zaradila OVU fantastičnu sumu

SELEKTOR RUMUNIJE KATEGORIČAN: Srbija među najboljima u Evropi!

Domaće je u vođstvo doveo Černov u 62. minutu, dok je izjednačio Luka Jović sa penala u 74. minutu. Prethodno je golman Rusije Melikov srušio napadača Ajntrahta, koji je sigurno realizovao najstrožu kaznu.

I kada su svi mislili da će se meč završiti remijem, na scenu je stupio Aleksandar Lutovac i posle sjajnog dodavanja Adžića u 88. minutu odveo Srbiju na Evropsko prvenstvo!

Podsetimo, u poslednja dva kola kvalifikacija, Orlići dočekuju Austriju i Jermeniju, ali posle ovog trijumfa ti mečevi igraće se za rezultatski prestiž, jer su Đorovićevi fudbaleri trijumfom došli do nedostižnih osam bodova prednosti.

RUSIJA - SRBIJA 1:2 (0:0)

STADION: U Nižnjem Novgorodu.

STRELAC: Černov 62. - Jović penal 74. Lutovac 88.

SUDIJA: Masimilijano Irati (Italija).

ŽUTI KARTONI: Guliev, Zuev, Melikov, Konovalov (Rusija), Mašović, Lutovac (Srbija)

RUSIJA: Melikov - Černov, Fomin, Raskazov, Lisov - Oblijakov, Zuev, Melkadze, Konovalov, Gulijev - Žigulev.

SRBIJA: Radunović - Gajić, Mašović, V. Jovanović, Bogosavac - Pantić, Lutovac, Marković, Ranđelović, L. Ilić - Jović.

Tabela: Srbija 24, Rusija 16, Austrija 15, Jermenija 8, Makedonija 4, Gibraltar 3.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.