KVALIFIKACIJE ZA EP: Drama u Osijeku, Hrvati igrali meč BITI ILI NE BITI! Island i Albanija za NADU (FOTO)

08.06.2019. 16:58
Hrvatska - Vels / Izvor: Profimedia
Važne utakmice u borbi za kontinentalni šampionat.

Fudbaleri Hrvatske i Islanda ostvarili su važne pobede u kvalifikacijama za Evropskom prvenstvu. Hrvatska je savladala Vels sa 2:1 (1:0) i upisala prva tri boda u svojoj grupi E. Kockasti su vodili 2:0, ali su primili iznenađujući pogodak, koji je uneo neizvesnost u samu završnicu susreta.

Island je savladao Albance, minimalnim rezultatom, a jedini gol viđen je sredinom prvog dela.

NAJTEŽI PORAZ U KARIJERI: Utučeni Dušan Tadić OTKRIO na koga je LJUT posle BLAMAŽE u Lavovu

DELIJE U TRANSU: Zvezda dovela BRUTALNO pojačanje! (VIDEO)

POSLE OTKAZA ZBOG TAKOZVANOG KOSOVA: Tumbaković se VRAĆA u Srbiju i preuzima OVAJ klub

Hrvatska je na stadionu "Gradski vrt" u Osijeku igrala veoma važan meč, obzirom na startni poraz u Mađarskoj. Hrvati su poveli u 17. minutu, posle autogola Lorensa. Perišić je duplirao prednost u 48, ali je primljen gol 15-ak minuta pre kraja završnicu učinio dramatičnom. Vels je imao par odličnih šansi, preko Vilsona i Bejla, ali je golman Hrvatske Livaković sprečio izjednačenje.

Island je jedini gol na meču postigao u 22. minutu preko Gudmunsona. Posle toga, Vikinzi su se uglavnom branili i čekali svoju šansu iz kontranapada, dok reprezentativci Albanije nisu imali dovoljno umeća da sa Ostrva donesu makar bod. Island se ovom pobedom izjednačio sa Turskom i francuskom na čelu grupe H, ali pomenute selekcije igraju svoj duel trećeg kola večeras od 20:45 na "Torku Areni".

Kvalifikacije za Evropsko prvenstvo nastavljaju se popodne i večeras, kada su od 18 i 20:45 časova na programu još 11 mečeva.

Pogledajte kako izgleda Neda Luković, devojka fudbalera Partizana Nemanje R. Miletića