KVALIFIKACIJE ZA EP: Rumunima ni PENAL ne pomaže! Mićović SAČUVAO Orliće! Srbiji bod na startu!

08.10.2019. 19:52 22:49
Omladinci Srbije / Izvor: Foto: FSS
Odigrano prvo kolo.

Omladinska reprezentacija Srbije (igrači do 19 godina) remijem je startovala u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo. Orlići su domaćini prvog kruga, u grupi 2, gde se još nalaze Španija i Litvanija, a na premijeri igrali su nerešeneo protiv selekcije Rumunije (1:1) na stadionu Čukaričkog.

OVO NIKO NIJE OČEKIVAO: Čeferin OTKRIO za koji klub navija iz bivše JUGE... (FOTO)

NIJE PRIČAO SAMO O ZVEZDI: Predsednik Juventusa i o domaćim ligama

DA LI SU KOFERI UZALUD SPAKOVANI? Iznenađujuća VEST stiže iz Kosovske Mitrovice!

Vodeći gol za izabranike selektora Ivana Jevića postigao je Lazar Pavlović u 32. minutu. Ofanzivni vezista Partizana odlično je odreagovao na centaršut sa desne strane Filipa Stevanovića i efektno glavom zatresao mrežu Dukana. Tandem crno-belih odigrao je akciju iz udžbenika i pokazao da odlično funkcionišu zajedno u timu i u omladinskoj selekciji.

Izjednačenje je, ipak, usledilo već početkom drugog poluvremena. Posle kornera za Rumuniju u 48. minutu, neko od igrača u žutim dresovima pogodio je prečku, lopta se odbila srećnom Mikulesku koji je sproveo iza leđa nemoćnog golmana Mićovića.

omladinci Srbije / Izvor: Foto: FSS

Mogli su Rumuni do celog plena u 84. minutu. Posle kornera sa desne strane i šuta Mikuleskua, lopta je pogodila kapitena Erakovića u ruku, pa je sudija Munuka iz Finske pokazao na belu tačku. Odgovornost je preuzeo Isti igrač, ali je Mićović pročitao udarac Mikuleskua i odbranio penal, lopta se kotrljala po gol liniji, da bi defanzivci Srbije na kraju otklonili opasnost i sačuvali bod.

U drugom meču kvalifikacione grupe 2, Španija je savladala Litvaniju sa 2:0. Golove za Crvenu furiju postigli su Gutijerez u 33. i Ramon u 57. minutu. Orlići se u petak sastaju sa Litvanijom (14), dok će Španci odmeriti snagu sa Rumunima u istom terminu.

RUMUNIJA - SRBIJA 1:1 (0:1)

RUMUNIJA: Dukan, Dumitresku, Dragušin, Boloka, Negrean (48. Dumitriu), Gindovean, Mitruščak (61. Munteanu), Mikulesku (88. Nitu), Marone (49. June), Popesku (49. Isak), Telkean.

SRBIJA: Mićović, Radmanovac, Stanić, Balaž, Eraković, Zukić (75. Dostanić), Pavlović (68. Jočić), Savić (86. Velikić), Topić, Stevanović, Novaković.

Stadion: Čukaričkog.

Sudija: Munuka (Finska).

Strelac: Mikuleski 48. - Pavlović 32.

Žuti karton: Boloka (Rumunija) - Stajić (Srbija).

TABELA: Španija 3, Srbija 3, Rumunija 0, Litvanija 0.

Pogledajte kako izgleda američka klizačica Ešli Vagner.

REPREZENTATIVCI SRBIJE IZNENADILI ŠKOLARCE: Orlovi ODUŠEVILI mališane!