KVALIFIKACIJE ZA EP: Srbija STARTOVALA remijem, Rakić promašio POBEDU (VIDEO)

28.01.2021. 20:24
futsal / Izvor: Foto: Youtube/printscreen
Meč prvog kola.

Posle plasmana na Svetsko prvenstvo, futsal reprezentacija Srbije startovala je i u kvalifikacijama za evropski Šampionat. Izabranici selektora Gorana Kovačića su u prvom kolu na gostovanju Rumuniji igrali nerešeno 2:2.

Meridian Sport lansirao iOS aplikaciju - preuzmi je već danas!

PRED TRANSFEROM KARIJERE: Italijani kupuju bivšeg igrača Zvezde!

EVROLIGA: Fenerova 8. u nizu! Šou zvezdaša u Rusiji - Gudurić UNIŠTIO Himki, SPEKTAKULARNO zakucavanje Brauna (VIDEO)

Meč je odigran u Temišvaru, a domaćin je poveo već u 3. minutu golom Oliveire. Za samo dva i po minuta usledio je preokret: posle dodavanja iz kornera, Rakić je izjednačio (10.), da bi Tomić dva minuta kasnije preokrenuo rezultat u korist Srbije!

Imala je Srbija igrača manje u periodu od 16. do 18. minuta. Isključen je golman Momčilović u prvom delu susreta, jer je udario Oliveiru po licu. Izjednačenje u poslednjim trenucima prvog poluvremena Rumuniji je doneo Savio!

Srbija je propustila dva "zicera" u poslednjim minutima prvog dela, pa se na pauzu otišlo rezultatom 2:2!

Simić je imao sjajnu priliku nakon minut i po igre u nastavku, ali je Todica odlično odbranio! Rakić i Petrov su takođe imali fenomenalne šanse, ali su otišle u nepovrat...

Prvo poluvreme je bilo bolje i sadržajnije, ali je Srbija imala mnogo bolje šanse u drugom delu meča od domaćina! Ali i neodstatak sreće!

Dve šanse imao je Rakić u samom finišu meča, ali ga jednostavno nije htelo, pa rezultat nije promenjen.

Srbija naredni meč igra protiv Bosne i Hercegovine u Novom Sadu (3. februar, 18). Sa Srbijom u grupi je još selekcija Severne Makedonije, koja je poražena na gostovanju Zmajevima - 1:2.

Igra se 6 kola, a prvoplasirana selekcija ide direktno na Prvenstvo Evrope (domaćin Holandija), kao i šest najboljih drugoplasiranih selekcija iz osam grupa.