KVALIFIKACIJE ZA LE: Poraz koji NE BOLI, Partizan IDE u plej-of (VIDEO+FOTO)

15.08.2019. 18:31
FK Partizan / Izvor: Foto: partizan.rs/SD Ilustracija
Sudija je bio Kavana iz Engleske.

Fudbaleri Partizana su se plasirali u plej-of Lige Evrope, uprkos porazu u revanšu sa Malatijom. Pre nedelju dana, u prvom meču 3. kola kvalifikacija bilo je 3:1 za srpski tim, a večeras na "Malatija areni" 1:0 za turski. Jedini gol već u 7. minutu dao je Adis Jahović, posle velike greške Vladimira Stojkovića i defanzivaca crno-belih. Međutim, posle tog kiksa, u drugom poluvremenu čuvar mreže Parnog valjka se iskupio. Crno-beli su bili mnogo bolji u beogradskom meču, pa je plasman u poslednju rundu kvalifikacija izboren uz dosta problema. U svakom slučaju, za plasman u grupnu fazu Lige Evrope biće potrebna mnogo bolja igre. U tom dvomeču igraće protiv boljeg iz okršaja Molde - Aris.

Startna postava crno-belih je bila ofanzivna, pošto su tu bili Sejduba Suma, Takuma Asano i Umaru Sadik, ali to nije dalo rezultat jer nije bilo golova. Doduše, Sadik je bio najbliži postizanju pogotka, ali je Fabijan Farnol krajem prvog poluvremena dva puta uzastopno zaustavio njegov pokušaj. U poslednjih 20-ak minuta, Malatija se približavala golu gostiju, a u sudijskoj nadoknadi (sedam minuta) mogli su do gola koji bi je vodio dalje. Ipak, Jahović nije uspeo da stigne pas Morikea Fofane i postigne novi gol. Ali pre toga je i Sadik bio blizu gola.

Sve u svemu, Partizanovo izdanje za zaborav, ali će se duže pamtiti prolaz dalje. Već u nedelju, Partizan će odmeriti snage sa Radom u 5. kolu Superlige Srbije. Igraće se u Humskoj.

Kako je bilo iz minuta u minut pročitajte u nastavku teksta.

Fudbaleri Partizana se bore za prolaz u plej-of Lige Evrope, a rival im je Malatija. Prošle nedelje u prvoj utakmici 3. kola kvalifikacija u Humskoj je bilo 3:1 za crno-bele, pa ekipa Sava Miloševića ima velike šanse za prolazak dalje.

Dešavanja iz Turske sa stadiona u Malatiji, iz minuta u minut možete da pratite UŽIVO na portalu Srbija Danas

MILOŠEVIĆ IZABRAO: Nema branjenja rezultata, Partizan u OFANZIVI (SASTAVI)

NE PREDAJU SE: Vuletić objasnio kako će se boriti protiv kazne UEFA

POTVRĐENO: Određene sudije, zna se ko će suditi Zvezdi, a ko Partizanu (FOTO)

KRAJ UTAKMICE

90+6. minut
Umesto Sadika Ožegović. Pre toga ozbiljne prilike na obe strane. Mogli su do gola i Partizan i Malatija.

Igra se još sedam minuta

87. minut
Sadik sa desne strane, ali loš centaršut.
85. minut
Opet kraći prekid zbog navijača. Utakmica se nastavlja.
81. minut
Slobodnjak sa Sumu. Ubrzo i korner. Opet Suma na prvu stativu, ali prekratko. Nova izmena, umesto Sume Lazar Pavlović.
77. minut
Stojković brani čist gol. Bio je ofsajd, ali odlična intervencija golmana Partizana.
76. minut
Ostojić obara Jahovića. Slobodan udarac sa desne strane. Ostojić dobija karton.
74. minut
Umesto Giljermea Tozlu. Nema više izmena za Turke. Milošević napravio samo jednu.
71. minut
Lutovac umesto Tošića. Ovo je prva izmena u redovima Partizana.
68. minut
Nova izmena u Malatiji. Bifuma izlazi. Fofana ulazi.
63. minut
Asano varkom uz levu aut liniju izbacuje Čagirana koji ga obara i dobija žuti karton. Međutim, u nastavku akcije ne uspeva Partizan da uradi nešto više.
55. minut
Bifuma prolazi pored dvojice, sa leve strane. Čalali šutira, ali Ostojić blokira. Opasnost je prošla. Nije bilo naivno. U nastavku, navijači gađaju Stojkovića. Žali se sudiji Kavani zbog ubačene flašice vode.
52. minut
Duel Sadika i defanzivca Malatije. Sudar glavama i obojica su na zemlji. Ustaju i Partizanov napadač dobija žuti karton. Već ga je dobio Šćekić.
47. minut
Tošić pritiska poslednju liniju, ali lopta ipak odlazi u gol-aut.

Nema promena na poluvremenu.

Iako gubi, Partizan ima rezultat koji ga vodi u poslednje kolo kvalifikacija.

KRAJ POLUVREMENA

45 +1. minut
Faul nad Asanom. Tošić centrira. Glavom Sadik, golman brani. Sadik još jednom, ali se spasio domaćin. Nova odbrana.

43. minut
Pavlović u poslednjem trenutku seče loptu na petercu. Korner za domaćina, ali se Partizan brani. Lopta za Stojkovića.
42. minut
Suma pokušava da otme loptu defanzivcu, ali ga u tom pokušaju pogađa u ruku. Lopta za domaćina.
33. minut
Sadik na ivici kaznenog prostor. Oboren, ali nema prekršaja za Partizan. Bila bi to dobra prilika za crno-bele.
30. minut
Bifuma u kaznenom prostoru. Šutira sa desetak metara, ali pored gola.
17. minut
Turci traže penal zbog igranja rukom Pavlovića. Sudija Kavana pokazuje da se igra nastavi.
15. minut
Asano sa leve strane, posle asistencije Sume. Japanac iskosa šutira, ali zamalo neprecizno. Preko prečke.
10. minut
Izmena kod domaćina. Ulazi Čagiran izlazi Čebake.
7. minut
Vodi domaćin. Jahović je strelac. Koristi lošu reakciju golmana Stojkovića koji istrčava. To koristi Jahović koji prebacuje glavom čuvara mreže Partizana. Ali Stojković nije jedini krivac, mogli su bolje da reaguju i defanzivci.
3. minut
Suma ka Asanu koji je u kaznenom prostoru. Lopta je presečena.

Utakmica počinje...

Kao i doček za ekipu Partizana.

FK Malatija - FK Partizan / Izvor: Srbija Danas

Možete i da pogledate startnu postavu Partizana. Starter je i Takuma Asano, prvi put od dolaska.

MALATIJA - PARTIZAN 1:0

STRELCI: Jahović 7.

STADION: "Malatija arena" (Malatija)

SUDIJA: Kriv Kavana (Engleska)

MALATIJA: Farnol, Čebake (od 10. Čagiran), Mina, Akbaš, Kaš, Šalali, Jildirim, Tore, Giljerme (od 74. Tozlu), Bifuma (od 68. Fofana), Jahović

PARTIZAN: Stojković, Miletić, Ostojić, S. Pavlović, Urošević, Šćekić, Zdjelar, Tošić (od 71. Lutovac), Suma (od 81. L. Pavlović), Asano, Sadik.