KVALIFIKACIJE ZA LIGU ŠAMPIONA: Dinamo slavio u BALKANSKOM derbiju (VIDEO)

02.08.2022. 21:51
Dinamo Zagreb / Izvor: Foto: Youtube printscreen/Campeonatos e Gols
Pobednik ide u plej-of.

Fudbaleri Dinama iz Zagreba slavili su 2:1 na gostovanju protiv prvaka Bugarske Ludogoreca u okviru trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

GOSTI SLAVILU U TIRASPOLJU: Zvezda ako ispadne od Jermena ide najverovatnije u Moldaviju

KOPLJANICI SPUSTILI RAMPU: Ajaks zabranio navijačima da traže dresove od igrača

RADILO SE U TIŠINI: Zvezda dobija novo pojačanje iz Rusije (FOTO)

Zagrepčani su već u devetom minutu imali prednost od 2:0. U šestoj je minuti Laurutsen prebacio Oršićevu loptu glavom do Perića, koji ju je najprije glavom podignuo u vis, a onda pogodio predivnimvolejem mrežu Padta za 1:0.

Golman Ludogoreca je u devetoj minuti bio direktni krivac za drugi gol Dinama. Oršić je ponovo bio kreator akcije, gurnuo je Ljubičića u sprint po levoj strani, ovaj je prizemno centrirao, a Padt nespretno loptu gurnuo u vlasitit gol za šokantinih 2:0 Dinama u Bugarskoj.

Ludogorec je nakon tog gola počeo igrati puno bolje, a Dinamo se povukao. Imali su Bugari jako dobrih prilika iz izrađenih akcija, ali gol su pougla sa leve strane. Udarac je bio jak i lopta je prošla između Livakovića i prve stative te se Ludogorec tako u 22. minuti vratio u utakmicu.

Dominirali su Bugari u drugom delu imali nekoliko velikih šansi, ali rezultat se nije menjao i za sedam dana će u Zagrebu morati da jure pobedu kako bi došli makar do produžetaka.

Sponzor vesti Lige šampiona – sportska kladionica Meridian

BONUS VIDEO: Pogledajte kako je Nemanja Gudelj izašao na binu i zasvirao sa muzičarima