LIGA EVROPE: Partizan savladao Jang Bojs za evropsko proleće posle 13 godina (FOTO)

23.11.2017. 20:30
FK Partizan / Izvor: MN Press
Crno-beli se plasirali u nokaut fazu.

Došao je i taj dan! Fudbaleri Partizana pobedom nad Jang Bojsom (2:1)  posle 13 godina plasirali su se u nokaut fazu Lige Evrope. Crno-bele su do važnog trijumfa došli golovima Tavambe i Ožegovića.

Klub iz Humske tako je uspeo posle dugo godina dočeka evropsko proleće. To će obradovati sve u crno-belom taboru jer ih očekuje u nastavku takmičenja još dve utakmice u Evropi.

Što samog meča tiče, Partizan je sjajno počeo i u 12. minut poveo preko Tavambe. Gosti su izjednačili u 25. minutu preko Ngamaleu. U drugom poluvmenu, u 53. minutu Ožegović je golom, pokazaće se kasnije odlučujućem, doneo Partizanu važnu pobedu.

Crno-beli u šestom kolu Lige Evrope sastaće se sa Dinamom iz Kijeva (7. decmabra). Taj meč za obe ekipe nebitan jer su prošli u narednu fazu takmičenja.

Meč iz minuta u minut možete pratiti na portalu Srbija Danas.

95. minut - Kraj! Partizan se plasirao u nokaut fazu!

93. minut: Sulejmani se našao u šansi! Bivši igrač Partizana dobro je šutirao je lopt otišla tik pored desne stative.

90. minut - Sudija Bognar je meč produžio za pet minuta.

89. minut - Stojković odlično intervenisao i tako sprečio izjednačenje.

78.minut - Kakva šansa za Tavambu! Robusni špic je sam promešao odbranu gostiju i našao se oči u oči sa golmanom Fon Balmosom, ali je poslao loptu pravo u njega.

73.minut - Jang Bojs stahovito napada, gol Partizana je u vazduhu.

67. minut. - Gosti opasno prete, odbrana Partizana je na mukama.

62. minut - Janković je sjajno proigrao Tavambu, ali je korpulentni špic bio u ofsajdu.

53. minut - GOOOLLLLL! Partizan ponovo vodi! Posle sjajne akcije Tavambe i Pantića, Ožegović je postigao gol glavom! Zbog proslave pogotka napadač Partizana dobio je žuti karton, pa neće igrati na sledećem meču protiv Dinama.

50.minut - Na Jankovićev centaršut iz kornera, Nemanja. R. Miletić je udario loptu glavom, ali je ona otišla daleko pored gola.

47.minut - Jang Bojs je od starta drugog dela krenuo sa napadima na gol Partizana.

Počelo drugo poluvreme.

45. minut - Kraj prvog poluvremena.

42. minut - Duga lopta Jevtovića za Tavambu, ali brži su bili čuvari napadača srpskog šampiona.

32.minut - Ebišer se stuštio ka golu Partizana, ali se u završnici spetljao i lopta je bez problema stigla do Stojkovića.

25. minut - GOOOOLLLLL! Jang Bojs je izjednačio rezultat! Posle kornera, dogodila se konfuzija u odbrani Partizana, a Ngamaleu je savladao Stojkovića.

12. minut - GOOOOLLLLL! Partizan vodi! Maestralno je centrirao Janković, a Tavamba je nadvisio sve rivale i glavom je poslao loptu u mrežu.

10. minut - Sjajno je po desnoj strani prošao Vulićević i centirao ka šesnaestercu, ali je golman gostiju lako ukrotio loptu.

6. minut - Trenutno se igra između dva šesnaesterca.

Meč je počeo.

PARTIZAN - JANG BOJS: 2:1

STRELCI: Tavamba (12), Ožegović (53) - Ngamaleu (25)

SUDIJA: Tamaš Bognar (Mađarska).

GLEDALACA: 20.568

STADION: Partizana

PARTIZAN: Stojković, Vulićević, R. Miletić, Mitrović, G. Miletić, Everton, Jevtović, Pantić (od 81. minuta Ilić), Tavamba, Janković, Ožegović (od 78. minuta Radin).

JANG BOJS:  Fon Balmos - Mbabu, Nuhu, Vutrih, Benito - Ngamaleu, So, Ebišer, Sulejmani - Asale, Nsame (od 66. minut Giljeme Oro).

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.