PARTIZAN OD OČAJA DO SJAJA: Remi crno-belih i ŠEST golova u Češkoj

08.09.2022. 18:24 17:13
FK Partizan / Izvor:
Neverovatan meč.

Fudbaleri Partizana remizirali su protiv Slovacka (3:3) u Češkoj u prvom kolu Lige konferencija.

(SASTAVI) ČESI, OVO NISTE OČEKIVALI: Petrić se opredelio za 11 imena! Oseća se njegov pečat

PRED NOVIM IZAZOVOM: Nekadašnji BISER Partizana potpisao za TSC!

MI NISMO SPARTA PRAG: Trener Slovackog poslao JAKU PORUKU Partizanu!

Ako u meču protiv Kolubare nije moglo bolje, za start duela sa Slovackom nije moglo gore da počne po Partizan. Igrao se peti minut kada je Kalabiška doveo domaćina u vođstvo. Užasna reakcija odbrane crno-belih, niko nije ušao u blok levom beku domaćih, koji je pogodio donji desni ugao gola Popovića udarcem sa nekih 20 metara.

U 15. minutu je bilo već 2:0. Kozak je bio najviši posle kornera, glavom je šutirao, lopta je stala na stativi, ali je na njegovu žalost na odbijenu loptu pritrčao Kalabiška i postigao svoj drugi pogodak na meču.

Agoniji gostiju tu nije bio kraj, pošto je Kristijan Belić zaradio direktan crveni karton samo dva minuta kasnije. Užasan start Partizanovog veznjaka i glavni arbitar Harvi je bio neumoljiv.

Do kraja prvog dela igre, mogli su domaći do još kojeg gola, ali su crno-beli uspeli da se odbrane i na odmor odu sa zaostatkom od dva gola, u tom trenutku ne toliko bitan podatak, ali se to ne bi moglo reći za nastavak meča.

Liga konferencija, prvo kolo

Slovacko - Partizan 3:3 (2:0)

Strelci: Kalabiška 5,20, Kadlec 83. minut za Slovacko, Dijabate u 47, 52, Rikardo u 61. minutu za Partizan

Sudije: Harvi, Klark, Mekdonel (Irska)

Stadion: Gradski stadion

Slovacko: Ngujen, Reinberk, Hofman, Kadlec, Kalabiška, Petržela, Daniček, Havlik, Holcer, Kozak, Mihalik

Partizan: Popović, Marković, Saničanin, Vujačić, Urošević, Traore, Belić, Živković (od 46. Andrade), Natho (od 73. Filipović), Dijabate, Rikardo

Neverovatan početak drugog dela igre, blickrig Partizana i tri gola u mreži Slovacka za potpuni preokret ekipe Gordana Petrića.

Dijabate u 47. minutu hvata volej na ivici šesnaesterca, lopta je prošla kroz šumu nogu i prevarila Ngujena. Samo pet minuta kasnije nova minijatura bivšeg igrača Lestera, prodor po levoj strani udarac, lopta kači nekog od defanzivaca Čeha i ponovo se trese mreža domaćina za šokantnih 2:2.

Nije tu bio kraj šokovima za domaće, centaršut Andradea u 61. minutu, odbijena lopta na ivici penala, a onda bomba Rikarda i 3:2 je poveo Partizan.

Branili su se crno-beli grčevito u nastavku meča, ali su poklekli u 83. minutu. Kadlec se najbolje snašao posle kornera i doneo bod svojoj ekipi.

Partizan sledeći duel u Ligi konferencija igra za sedam dana, a u Beograd stiže Nica.

Čitav tok meča uživo mogli ste pratiti OVDE.

Kraj meča. Slovacko - Partizan 3:3

90. minut
Meč je produžen četiri minuta.

90. minut
Prete domaći u ovim trenucima i traže i četvrti pogodak, ali Partizan uspeva da se odbrani.

86. minut
Šteta! Prečku je pogodio Rikardo, odlično je probio Dijabate, vratio povratnu loptu do Rikarda, ali se isprečio okvir gola.

83. minut
3:3! Izjednačenje domaćina, Mihal Kadlec se najbolje snašao u šesnaestercu Partizana i uspeo da poravna rezultat. Puno sreće za češku ekipu.

80. minut
Miran je Popović u ovim trenucima, sigurno zasutavlja svaku ubačenu loptu sa strane igrača Slovacka.

73. minut
Maler za Partizan. Natho se uhvatio za nogu i moraće da napusti teren. Umesto njega na terenu je Filipović.

69. minut
Crno-beli su se povukli u ovim trenucima i traže priliku iz kontre. Domaći još uvek nisu ozbiljnije zapretili u nastavku.

61. minut
GOOOOOL! Kakav preokret Partizana sa igračem manje. Rikardoooo, 3:2. Dočekao je jedan odbitak centarfor crno-belih i volejom prevario Ngujena.
52. minut
GOOOOOOL! Ponovo Dijabate, lopta je nekog zakačila i sada je 2:2. Sjajan start drugog poluvremena crno-belih.
47. minut
GOOL! Dijabateeee, smanjuju crno-beli. Posle kornera, zahvatio je loptu krilni igrač Partizana, udarac je išao direktno u Ngujena, ali je prošao kroz šumu nogu i prevario golmana domaćih.

Odmah izmena u redovima Partizana. Na terenu je Andrade umesto Živkovića.

Počelo je drugo poluvreme.

Završeno je prvo poluvreme. Slovacko - Partizan 2:0.

41. minut
Ofanziva domaćina. Partizan se brani i pokušava na veliki odmor da ode sa trenutnim zaostatkom.

35. minut
Ne uspevaju crno-beli ništa na ovom duelu, gotovo da ne prelaze centar terena u prvih 45 minuta.

29. minut
Velikih problema imaju crno-beli sa ubačenim loptama. U nezavidnoj poziciji je ekipa Gordana Petrića.

22. minut
Crveni! Kristijan Belić je napravio veoma oštar start i "nagrađen" je najstrožom kaznom.

20. minut
Slovacko vodi 2:0! Uigrana akcija iz kornera. Kozak je pogodio stativu, ali tu je Kalabiška, koji duplira prednost svoje ekipe.

16. minut
Uspeli su crno-beli u proteklih nekoliko minuta da uspostave balans. Sada je lopta više u nogama gostiju.

10. minut
Još jedna prilika za domaće. Mihalik i Holcer su bili u dobroj situaciji, ipak Marković šalje loptu u korner.

5. minut
Vode domaći! Kalabiška je fino pogodio sa nekih 20 metara, Popović je bio nemoćan. Loša intervencija odbrane Partizana, niko nije ušao u blok beku Slovacka.