SPEKTAKULARAN PREOKRET U LIGI NACIJA: Hrvati su imali PRVO mesto, ali ih je Kejn poslao u NIŽI rang! (FOTO)

18.11.2018. 16:53
Fudbalska reprezentacija Hrvatske / Izvor: Reuters
Švajcarska na isti način "ukrala" Belgijancima tron i plasman u plej-of.

Sjajnu utakmicu odigrali su Engleska i Hrvatska na Vembliju. Pobeda je i jednima i drugima garantovala prvo mesto, dok je remi išao na vodenicu Španije.

Posle spektakularnog preokreta, Gordi Albion je pobedom od 2:1 izborio ulazak u plej-of, dok će Hrvati od naredne sezone igrati u nižem rangu, pošto su zauzeli poslednje mesto na tabeli.

NEMA STAJANJA: Sve PUCA od RADOVA na Marakani! Zvezda spremila i IZNENAĐENJE za Delije! (FOTO)

TRAŽILI SU GA EVROPSKI VELIKANI: Partizan odredio OBEŠTEĆENJE za defanzivca! (FOTO)

Dele Ali / Izvor: Reuters

BIĆE PUN KAO BROD: Legendarni štoper TVRDI da Srbin vredi 60 MILIONA evra (VIDEO)

Nije početak nagoveštavao ovakav epilog. Naročito posle vodećeg gola gostiju, koji je postigao Kramarić u 57. minutu.

Ipak, na asistenciju Harija Kejna, u 78. minutu Džesi Lingard uspeo je da izjednači, da bi samo sedam minuta kasnije kapiten Engleske i napadač Totenhema uspeo da postigne i drugi gol.

Ovakav epilog doneo je Engleskoj plasman u baraž, Španci su završili kao drugoplasirani, dok je Hrvatska ispala iz 4. grupe "A" lige. Od naredne sezone igraće u "B" grupi.

U derbiju večeri, Švajcarska je takođe napravila spektakularan preokret i posle vođstva Belgijanaca od 2:0, golovima Torgana Azara, preokrenula meč u svoju korist. Junak trijumfa bio je trostruki strelac Haris Seferović, napadač Benfike odveo je svoju selekciju u plej-of.

Plasman na završni turnir, osim Sajdžija, izborili su još ranije Bosna i Hercegovina, Belorusija pobedom u San Marinu i Finska, uprkos porazu od Mađara.