LIGA NACIJA: Tadić PROMAŠIO pobedu, Rumuni preživeli sa igračem MANJE (VIDEO+FOTO)

14.10.2018. 14:24
Dušan Tadić / Izvor: Reuters
Sudija bio je Blom iz Holandije.

Fudbalska reprezentacija Rumunije i Srbije odigrale su u Bukureštu bez golova, u Ligi nacija. Za ovim rezultatom posebno mogu da žale Orlovi, pošto u sudijskoj nadoknadi Dušan Tadić nije iskoristio penal. Takođe, nisu uspeli ni da materijalizuju igrača više tokom drugih 45 minuta. Šanse su se ređale, ali gola nije bilo. Posle ovog meča, Srbija je i dalje na prvom mestu u grupi, sa dva boda više od Rumuna. Ali kao što je rečeno, moglo je da bude drugačije, mnogo drugačije.

U prvih 45 minuta, Rumuni su u pojedinim periodima igre imali inicijativu, pritiskali zadnju liniju i nekoliko puta pripretili Srbiji. Ali su Orlovi bili ti koji su imali mnogo konkretnije prilike. Aleksandar Mitrović i Mijat Gaćinović su bili blizu postizanju gola. Napadaču Fulama je odbranio golman Rumuna, dok je igrač Ajntrahta sa nekoliko metara bio neprecizan, za nekoliko centimetara. Ipak, najveću šansu propustio je kapiten Dušan Tadić koji je u samoj završnici promašio ceo gol, sa bele tačke. Pre toga, zbog (neopreznog) starta nad Gaćinovićem, Gabrijel Tamaš je dobio direktan crveni karton.

U nastavku, još veći pritisak Orlova, ali bez rezultata. Napravio je Mladen Krstajić dve izmene. Ušli su Sergej Milinković-Savić i debitant Nemanja Miletić, ali ni to nije donelo promenu u rezultatu. Nekoliko prilika je stvoreno posle centaršuteva Tadića sa strane, ali se dešavalo da srpski igrači budu, ili neprecizni, ili da golman Ćiprijan Tatarušanu interveniše. Kao i obično, najčešće je pretio Aleksandar Mitrović, ali se danas nije upisao u strelce.

Sve, u svemu, Srbija ima za čime da žali.

Kako je bilo iz minuta u minut pročitajte u nastavku teksta.

Fudbalska reprezentacija Srbije gostuje u Bukureštu, nacionalnom timu Rumunije, u okviru Lige nacija. U ovaj meč, Orlovi selektora Mladena Krstajića ulazi kao prvoplasirana u grupi, sa sedam bodova. Rumuni koje predvodi Kozmin Kontra su sa pet.

ORLOVI SPREMNI ZA RUMUNE: Krstajić menjao u odnosu na Crnu Goru (SASTAVI)

NIJE OSTAO RAVNODUŠAN! Bivši predsednik Partizana stao na stranu Zvezde – VERUJEM IM (FOTO)

Sva dešavanja iz minuta u minut možete da pratite na portalu Srbija Danas

TOK UTAKMICE.

KRAJ.

85. minut - Korner za Srbiju. Rumuni se brane.

82. minut - Rukavina centrira, a Sergej pravi faul nad Tatarušanuu.

79. minut - Faul u napadu Mitrovića. Dobija žuti karton.

77. minut - Umesto Rodića debitant Miletić. Sada je on desno, a Rukavina levo.

73. minut - Tadić sa desne strane, Mitrović glavom. Tatarušanu prstima, lopta preko gola.

68. minut - Mitrović se odlično oslobađa čuvara, sa 15 metara snažno, ali golman Rumunije brani.

63. minut - Izlazi Gaćinović, ulazi Milinković-Savić.

60. minut - Kraći prekid. Ukazuje se pomoć golmanu Rumuna, posle neopreznog starta Mitrovića.

Rumuni se žale, jer smatraju da je Rajković van kaznenog igrao rukom. Blom ne smatra tako.

55. minut - Radonjić izblokiran na nekoliko metara.

50. minut - Tadić po desnoj strani, ali lopta ipak prelazi liniju. Lopta za Rumune.

Ostaje da se vidi da li će naša reprezentacija iskoristiti igrača više.

POČINJE DRUGO POLUVREME.

KRAJ POLUVREMENA.

45+2. minut - Izmena u rumunskom timu. Draguš izlazi, ulazi Nedelčaru.

45+1. minut - Kapiten Tadić preko gola.

43. minut - Penal za Srbiju. I crveni karton zbog starta Tamaša nad Gaćinovićem. Fudbaleru Ajntrahta ukazuje se pomoć zbog udarca u lice.

39. minut - Mitrović do Radonjića, lopta na pet metara, ali Gaćinović malo pored gola. Reč je o centimetrima.

38. minut - Korner za Srbiju. Ubrzo kontra Rumuna, ali Rukavina prekida akciju.

35. minut - Opasna akcija Rumuna. Korner za domaćina.

33. minut - Prodor Radonjića po levoj strani, ali loša završnica. Mnogo se odugovlačilo. Propala akcija.

30. minut - Odlična prilika, Mitrović nadskače protivnika. Glavom, ali golman Rumunije brani.

28. minut - Marin snažno sa 25 metara. Lopta po zemlji, ali Rajković brani.

25. minut - Stančiu sa ivice kaznenog, ali je Rajković dobro postavljen. Hvata loptu.

19. minut - Mitrović pokušava posle greške Tamaša, lopta tik pored stative.

17. minut - Mitrović u ofsajdu posle dodavanja Radonjića iz slobodnog udarca.

TAKO JE BRAĆO! Pogledajte kako su Rumuni ispratili himnu Srbije! Poruka koja ODJEKUJE daleko (VIDEO)

Navijači Rumunije skandiraju "Kosovo je Srbija".

10. minut - Milenković zaustavlja napad, ali i greši. Šut ka golu Rajkovića, ali ipak nema

8. minut - Milenković zaustavlja Cukudeana.

3. minut - Korner Tadića, do Mitrovića. Rumuni se brane.

Nastavlja se.

Prekid traje minut-dva.

Bakljada domaćih navijača. Blom ne dozvoljava da se meč nastavi.

Rumuni u žutoj, a Srbi u crvenoj opremi.

Utakmica počinje

OTKRIVENO: Ovo je RAZLOG zbog koga je došlo do promene na golu Srbije (FOTO)

Nacionalna arena Bukurešt / Izvor: MN Press

Sudija je Holanđanin Blom.

Nacionalna arena Bukurešt / Izvor: Srbija Danas

Kao i kako izgleda semafor na "Nacionalnoj areni" u Bukureštu.

Pogledajte i atmosferu uoči meča.

Ovako izgleda startna postava Srbije. Na golu je Rajković, zbog povrede Dmitrovića.

RUMUNIJA - SRBIJA 0:0