LIGA ŠAMPIONA: Atletiko je POBEDNIK večeri, Realov HILJADITI gol

07.12.2021. 22:55
FK Ateltiko Madrid / Izvor: Profimedia
Noć rekorda.

FK Ateltiko Madrid savladao je Porto (3:1) u gostima, dok je Liverpul bio bolji od Milana (2:1) na San Siru.

LIGA ŠAMPIONA: Sveci sve rešili u prvom, pogodio i Mesi, Bikovi iznenadili Građane

MIRAN SAM, OSEĆAM PODRŠKU IGRAČA: Poketino ima jasnu viziju o PSŽ-u

NEVIĐENI MALERI ZA TUHELA: Čelsi desetkovan u Rusiji, Kovačić se oporavio, pa dobio koronu (FOTO)

Fudbaleri Ateltiko Madrida uspeli su u Portugaliji da izvuku sve loše što su uradili tokom grupne faze. Heroj Jorgandžija je Antoan Grizman. Sjajni Francuz je u 56. minutu postigao prvi pogodak na utakmici. Pobedu su overili Korea i De Paul i tako poslali Špance u nokaut fazu zajedno sa Liverpulom.

Portugalci su uspeli da smanje prednost u 97. minutu. Sa penala je pogodio Serhio Oliveira.

Vendel i Karasko su pocrveneli u drugih 45 minuta.

U drugom meču ove grupe Milan je imao imperativ pobede u utakmici protiv Liverpula, međutim nisu uspeli. Doduše, početak meča je bio odličan za Rosonere, pošto su do prednosti došli u 29. minutu, kada se Tomori najbolje snašao u šesnaestercu gostiju.

Redsi su brzo odgovorili i došli do poravnanja sedam minuta kasnije. U jeku napada domaćih stiže drugi gol gostiju. Tomori je izgubio posed ispred svog šesnaesterca, Mane je uputio udarac, Manjan je odbranio taj šut, a na loptu je naleteo Origi i rastužio San Siro.

Dalje idu Liverpul i Atletiko Madrid, Porto će u Ligu Evrope, dok je za Milan ova evropska sezona završena.

GRUPA B

Porto - Atletiko Madrid 1:3

Milan - Liverpul 1:2

U grupi C je sve bilo poznato i pre ovog poslednjeg kola.

Ajaks je završio grupnu fazu sa maksimalnim učinkom. Žrtva Kopljanika je ovog puta bio Sporting. Slavili su izabranici Erika Ten Haga 4:2, a golove su postigli Aler, Antoni, Neres i Berguis, dok su strelci za goste bili Santos i Tabata.

Sebastijan Aler je ovim pogotkom postao tek četvrti fudbaler koji je stigao do dvocifrenog broja golova pre eliminacione faze (pre njega to su učinili Mesi, Ronaldo i Levandovski), a ujedno i prvi strelac ove sezone u grupama.

Borusija Dortmund je lako izašla na kraj sa Bešiktašom. Milioneri su slavili 5:0 golovima Malena, Rojsa x2 i Halanda x2.

U nokaut fazu su se plasirali Ajaks i Sporting, Dortmund ide u Ligu Evrope, dok  je Bešiktaš završio takmičenje u Evropi.

GRUPA C

Ajaks - Sporting 4:2

Borusija Dortmund - Bešiktaš 5:0

Fudbaleri Real Madrida savladali su Inter (2:0) i osvojili prvo mesto u grupi D.

Prvi strelac za Galaktikose je bio Kros u 17. minutu. Ovo je zanimljivo bio hiljaditi gol Reala u Ligi šampiona ili nekadašnjem Kupu šampiona. Marko Asensio je zapečatio sudbinu Neroazura u 79. minutu. Srpski reprezentativac Luka Jović je odigrao 78. minuta za Madriđane.

Šahtjor je u utakmici bez značaja remizirao sa Šerifom 1:1. Fernando sa jedne i Nikolov sa druge strane su bili precizni.

Pored Madriđana, dalje je prošao Inter, dok se hit ovosezonskog takmičenja Šerif seli u Ligu Evrope. Šahtjor je ispao iz Evrope.