LIGA ŠAMPIONA: Tadićeva asistencija VEKA, a onda je GOLOM skinuo KRUNU Kralju (VIDEO)

05.03.2019. 22:53
Dušan Tadić / Izvor: Reuters
Totenhem rutinski prošao.

Ajaks je izbacio Real iz Lige šampiona. Pobedili su 4:1 u sred Madrida. Modrić i društvo delovali su nemoćno pred fenomalnim Dušanom Tadićem koji je predvodio tim iz Amsterdama do velikog trijumfa. Madriđani su posle tri vezana trofeja u najprestižnijem klupskom takmičenju ispali već u osmini finala.

Meč je počeo velikom šansom za Real, ali ta prečka Varana u 4. minutu možda je i označila da danas neće moći lako do prolaska. Onda na scenu stupa Tadić. Asistencijama u 7. i 18. minutu dovodi svoj tim na prag prolaska.

Zatim je u 63. minutu uspeo i da zatrese mrežu Reala. tada je sudija dugo gledao da li je par sekundi pre toga lopta bila u autu. Kada je pokazao na centar bilo je jasno da je sve gotovo.

LIGA ŠAMPIONA: CAR Dušan. REAL NA KOLENIMA (VIDEO)

Asensio je u 70. minutu smanjio na 3:1, ali samo stotinak sekundi kasnije još jedan gol Holanđana. Šene je iz slobodnog udarca zatresao mrežu i od tog trenutka svi su samo čekali da se meč završi. Na samom kraju meča načo je dobio crveni karton tako da su Madriđani završili meč sa 10 igrača.

Solari zna šta povezuje Džuliju Roberts, Murinja i Real Madrid (FOTO)

Totenhem je rutinski došao do četrvrtfinala. Slavili su i u Dortmundu (0:1). U prvom duelu na svom terenu su pobedili sa 3:0, tako da je i bilo očekivano da će bez problema proći dalje.

Rezultati:

Real Madrid - Ajaks 1:4 (prvi meč 1:2)

/Asensio 70. - Zieh 7, Neres 18, Tadić 63, Šene 72./

Borusija (D) - Totenhem 0:1 (prvi meč 0:3)

/Kejn 49./

Real Madrid - Ajaks 1:4 (0:2)
Strelci: Ziješ u 7, Neves u 19 Tadić u 62. i Šene u 72. minutu za Ajaks i Asensio u 70. za Real

Stadion: Santijago Bernabeu. Sudija: Feliks Brih

REAL MADRID: Kurtoa, Karvahal, Naćo, Varan, Regulion, Kros, Modrić, Kazemiro, Lukas Vaskez (od 29. Bejl), Benzema, Vinisijus (od 35. Asensio).

AJAKS: Onana, Mazraui (od 80. Veltman), De Liht, Blind, Taljifiko, Van de Bik, Šene (od 73. Vit), De Jong, Tadić, Ziješ, Neres (od 74. Dolberg).