LŠ: Zvezda napadala i napadala, ali nije matirala Letonce. Milojević ima razlog za brigu (VIDEO)

11.07.2018. 17:29
FK Crvena zvezda / Izvor: Foto: crvenazvezdafk.com
Sudija je bio Balakin iz Ukrajine.

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su bez golova u prvoj utakmici uvodnog kola kvalifikacija za Ligu šampiona, protiv Spartaksa. Na stadionu u Rigi, prvak Srbije je napadao, imao izgledne prilike (Ben i Milan Pavkov), ali nije ih realizovao. Nije uspeo da probije bunker gostiju koji su pokazali da su disciplinovana i ekipa koja zna da se brani. Mora da se kaže i da je domaćin koji se oslanjao na kontranapade imao nekoliko prilika, posebno izglednih, u završnici. Sve u svemu, Zvezda će već za šest dana u revanšu imati priliku za popravni, da potvrdi ulogu pred svojim navijačima. Naravno, moraće da popravi realizaciju. Nijedan od 18 pokušaja (tri u okvir, šest izblokiranih) nije završio iza gol linije. Na drugoj strani, šampion Letonije je imao ukupno četiri pokušaja ka golu Milana Borjana koji je u 86. minutu spasio Zvezdu poraza, odličnom intervencijom, u situaciji "jedan na jedan".

Inače, treba spomenuti da je šef struke Vladan Milojević dobio razlog za brigu, pošto se već u 18. minutu povredio novi napadač Nikola Stojiljković.

Čudo u kvalifikacijama za Ligu šampiona, Litvanci blizu dvomeča sa Zvezdom

MALER ZA ZVEZDU: Veliko pojačanje već U AUTU! (VIDEO)

Kako je bilo iz minuta u minut pročitajte u nastavku teksta.

Fudbaleri Crvene zvezde počinju takmičarsku sezonu, i to u kvalifikacijama za Ligu šampiona. Ekipa Vladana Milojevića u prvom kolu gostuje Spartaksu iz Jurmale, ali na stadionu u Rigi. Dešavanja sa stadiona Skonta, iz minuta u minut, možete da pratite UŽIVO, na portalu Srbija Danas

ZVEZDA SPREMNA: Milojević izabrao za početak sezone, ovo su starteri za Spartaks (FOTO)

Dok pregovara sa Zvezdom, Boaći daje golove Englezima (VIDEO)

TOK UTAKMICE

KRAJ

90. minut - Pokušaj iz daljine, ali preko gola Borjana.

88. minut - Davidov iz slobodnog udarca, preko gola.

86. minut - Greška Babića i to velika. Agire ispred Borjana. Uspešniji golman Zvezde.

85. minut - Stojković ne uspeva da proigra Bena.

83. minut - Babić dobija žuti karton. Prvi karton za igrače Zvezde.

82. minut - Stojković na sredini terena seče kontru domaćina. U istom minutu, umesto Radonjića Jevtović.

78. minut - Rodić iskosa sa leve strane. Snažno, ali sa nekoliko metara brani golman Spartaksa Nerugals.

76. minut - Ben dolazi do pozicije za šut. Ali ipak preko gola. Izgledna prilika odlazi u nepovrat.

Policija prilazi delu tribina gde su navijači Zvezde. Nema većih problema.

70. minut - Centaršut Bena, ali Pavkov glavom ne zahvata loptu kako želi. Odlazo preko gola.

66. minut - Druga izmena u Spartaksu. Umesto Svarupsa Agire.

63. minut - Centaršut Bena, ali samo korner za Zvezdu.

61. minut - Ben ispred gola Spartaksa, ali u poslednjem trenutku interveniše kapiten domaćina Kosorić.

55. minut - Višnjakovs ka golu Borjana, ali u samoj završnici osujećen.

52. minut - Ben solo prodor, ali u poslednjem trenutku izblokiran. Korner za Radonjića, ali brani se domaćin.

46. minut - Umesto Milića ulazi Ebisilio. Debi za Holanđanina.

KRAJ POLUVREMENA.

45. minut - Ben pravi prekršaj u napadu. Igraće se još minut.

42. minut - Promašaj Pavkova. Sa nekoliko metara, posle poklona odbrane Spartaksa i asistencije Krstičića.

40. minut - Kobzar po levoj strani prolazi, ali Babić otklanja opasnost.

37. minut - Novi slobodnjak za Zvezdu. Ben i Radonjić pored lopte. Ponovo Radonjić, ali opet zamalo neprecizan.

33. minut - Rodić u poslednjem trenutku sprečava vođstvo domaćina posle gužve.

31. minut - Najbolju priliku za Zvezdu imao je Ben. Radonjić se oslobađa čuvara i pronalazi Bena. Sa nekoliko metara preko gola.

25. minut - Pada Ben. Slobodan udarac za Zvezdu. Radonjić uzima loptu. Šutira, ali je zamalo neprecizan. Tik pored stative.

24. minut - Milić je uputio oštar centaršut sa desnog boka, Pavkov je išao na loptu i pokušao da je zahvati glavom, ali nije bilo problema za golmana Spartaksa.

Spartaks čeka priliku iz kontranapada.

Video file

18. minut - Povreda Stojiljkovića. Umesto njega takođe napadač, Pavkov. Novi napadač Crvene zvezde pre nekoliko dana bio na kraćoj pauzi zbog zadnje lože. Čim je ušao u igru, Pavkov šutira, ali nema gola.

17. minut - Radonjić sa distance, ali preko gola.

Sada je 3:0 za Suduvu.

15. minut - Izblokiran šut Jovičića sa 18 metara.

Pobednik ovog duela ide na boljeg iz okršaja Suduve i APOEL-a. Litvanci trenutno vode 2:0. Iznenađenje.

11. minut - Dobar napad Spartaksa, ali u poslednjem trenutku Borjan otklanja opasnost.

8. minut - Krstičić preko gola.

7. minut - Pada Kobzar u kaznenom Zvezde. Traži penal, ali umesto toga zbog simuliranja dobija žuti karton. Sudija je Balakin iz Ukrajine.

5. minut - Slobodan udarac za domaćina, sa 20-ak metara iskosa. Otklonjena opasnost.

Video file

Delije skandiraju "Hoćemo pobedu, pobedu za Jagodu". Skandiranje posvećeno navijaču Marku Ivkoviću ubijenom u Turskoj.

Počinje.

Ova dva tima nisu do sada igrala. Spartaks je trenutno na četvrtom mestu u šampionatu, dok je za Zvezdu ovo početak takmičarske sezone.

Navijača trenutno oko 2.000. Loša poseta.

Video file

Na 20-ak minuta do početka meča ulaze i Delije.

U glavnom gradu Letonije pada sitna kiša.

Protokol utakmice Spartaks - Crvena zvezda / Izvor: Srbija Danas

Uoči utakmice su poznate i startne postave. Na klupi su novajlije, Popović, Degenek i Ebisilio.

SPARTAKS JURMALA - CRVENA ZVEZDA 0:0