LUDILO NA KAMP NOU: Majstorija Mesija iz KORNERA za 700. gol u karijeri! Dosuđena četiri PENALA, uz autogol (VIDEO)

30.06.2020. 22:44 17:13
SrbijaDanas
FK Barselona / Izvor: Profimedia
Žestoko je bilo u Kataloniji.

Barselona je dovela u pitanje odbranu titule, posle novog kiksa, ovog puta na Kamp Nou. Šampion je u velikom derbiju remizirao protiv Atletiko Madrida (2:2), a žestok fudbal pun majstorija mogao se videti na samom početku meča.

Zlata vredni SAVETI: Kako da promenite život za sedam dana

BAJERN JE OVOM BOMBOM ZAVRŠIO PRELAZNI ROK: Zvezda Mančestera NAPUŠTA Etihad (VIDEO)

LUKA TRENIRAO: Zidan se OBRADOVAO, Jović EKSPRESNO u akciji (FOTO)

U 12. minutu meča je Leo Mesi neverovatno uputio loptu iz kornera koja je na svom putu kroz noge prošla Dijegu Kosti i dotaknuvši ga, završila u mreži Atletika.

Naravno, ovo nije značilo da će se ekipa Dijega Simeonea predati. Jorgandžije su bile uporne u svim naletama, i tako u jednom od prodora izborili jedanaesterac. Koji je izveo Saul. Usledila je odbrana Barsinog golmana Stegana ali je jedanaesterac, na nesreću katalonaca, morao da se ponovi.

Ovoga puta Saul je bio precizan i izjednačio na 1:1.

Već na startu drugog poluvremena, u 50. minutu, dosuđen je treći od četiri penala na ovom meču. Felipe je bio neoprezan u svom šesnaestercu, pa najbolji igrač i kapiten Barse Leo Mesi nije propustio priliku da donese novo vođstvo svom timu - 2:1 i postigne jubilarni 700. gol u karijeri! Argentinac je sjajno izveo panenku i nadmudrio Oblaka.

Samo 12 minuta kasnije, gosti su dobili treći put priliku da šutiraju sa "bele tačke". Grub start Semeda, sudija Ernandez je okarakterisao kao najstrožu kaznu. Siguran po drugi put sa 11 metara bio je Saul, ali je golman Barselone ovog puta loptu "imao na ruci".

Do kraja meča nije bilo promena, pa se Barselona novim kiksom još više udaljila od Reala, koji ima utakmicu manje protiv Hetafea. Ukoliko Madriđani zabeleže pobedu u tom duelu, otići će na četiri boda više, a do kraja La lige predstoji još pet kola.