NISU USPELE: Omladinke Srbije neće igrati na EP

08.04.2018. 22:05
Ženska omladinska fudbalska reprezentacija Srbije / Izvor: Foto: fss.rs
U odlučujućem meču Danska slavila sa 2:0.

Omladinska ženska fudbalska reprezentacije Srbije nije uspela da se plasira na Evropsko prvenstvo pošto je Elitnu rundu kvalifikacija završila na drugom mestu Grupe G posle poraza u direktnom duelu za plasman od Danske sa 2:0.

VAN BEOGRADA: Tavamba u više nego prijatnom ambijentu provodi pravoslavni Uskrs (FOTO)

SJAJNE VESTI ZA SRBIJU: Defanzivac nije ozbiljnije povređen (FOTO)

Izabranice selektora Bojana Vučkovića držale su se tokom prvog poluvremena, ali su kapitulirale početkom drugog, tačnije u 53. minutu kada je Jeni Tomsen dovela Dansku u vođstvo 1:0. Konačan rezultat meča postavila je Mil Gajl u 90+1 minutu. Danska  je zauzela prvo mesto u grupi sa 9 bodova, Srbija je druga sa šest, dok je Vels treći sa tri boda. Portugalija je na poslednjem mestu bez bodova.

OBEZBEDIO JE POBEDU TORINU: Oglasio se Ljajić posle gola, navijači DOBRO pročitajte

Plasman na Evropsko prvenstvo do sada su obezbedile selekcije Švajcarske (domaćin), Španije, Danske i Italije. Mesta na završnom turniru ima za još četiri reprezentacije.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.