PARKIRAO AUTOBUS I OBORIO NEGATIVAN REKORD: Simeonova taktika protiv Sitija ušla u istoriju Lige šampiona

06.04.2022. 20:48
Dijego Simeone / Izvor: Profimedia
U najmanju ruku kukavički.

Fudbaleri Atletiko Madrida poraženi su sa 1:0 na gostovanju Mančester sitiju u prvom meču četvrtfinala Lige šampiona.

DA SE NAJEŽIŠ: Evo šta su Delije poručile Siniši Mihajloviću koji se opet bori sa leukemijom

NEKA SE KARIOKE PLAŠE ORLOVA! Srbija - Brazil 92:54, Piksi sve ima u svojim rukama

Jorgandžije su 70 minuta odolevle na Etihadu, ali je onda sjajna akcija Fodena i De Brujnea donela Građanima gol vredan velike prednosti pred revanš..

Očekivano, Dijego Simeone je u Mančesteru "parkirao autobus" ispred svog gola, a neretko je viđena slika da su svi igrači Atletika bila oko svog šesnaesterca.

Koliko su Španci igrali defanzivno govori podatak da za 90 minuta nisu uputili ni jedan jedini šut prema protivničkom golu. To je prvi put u istoriji nokaut faze Lige šampiona da jedna ekipa u jednoj utakmici nema udarac ka golu rivala.

Atletiko takođe nije izveo korner na meču, imao je samo 32 odsto posed lopte, a fudbaleri ovog kluba su razmenili čak 400 dodavanja manje od domaćina.

Revanš se igra u sredu 13. aprila na stadionu "Vanda Metropolitano" u Madridu.