POBEDNIK ODLUČEN POSLE DRAME I PENALA: Partizan saznao protivnika u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope

26.07.2022. 20:15
Midtjiland / Izvor: Profimedia
Crno-beli neće imati lak posao.

Fudbaleri Partizana saznali su protivnika u trećem kolu Lige Evrope, a to će biti AEK iz Larnake koji je poražen od Midtjilanda posle penala 1:1 (4:3) u uzvratnoj utakmici kvalifikacija za Ligu šampiona.

POJAČANJE PRED PARTIZAN: Kur Kur potpisao za Novi Pazar

PARTIZANOV FUDBALER DOŽIVEO MOŽDANI UDAR: Klub se hitno oglasio

ON JE IDIOT, IZBACILI SU GA KAO PSA! Otac Makabijevog bisera ŽESTOKO VREĐAO Vladimira Ivića

Počelo je veoma žustro u Larnaki, a prvi do prednosti su stigli domaći kada je Olatundži pogodio u 9. minutu i to posle kornera. Međutim, vođstvo je trajalo svega tri minuta, pošto su Danci uzvratili na isti način, preko Dalmsgarda. Do kraja meča je bilo poprilično nezanimljivo.

Obe ekipe su bile oprezne i sem povremenih pretnji iz daljine nije se moglo šta ozbiljnije videti u 90 minuta meča.

Imajući u vidu da su dva rivala remizirala istim rezultatom i u prvom duelu u Danskoj, otišlo se u produžetke. Najbolju priliku u dodatnih pola sata imao je Omri Altman kada je pogodio stativu u 116. minutu i sve je rešeno posle jedanaesteraca.

Srećniji su bili gosti, a tragičar AEK-a je bio Gustavo koji je promašio u petoj seriji i tako poslao Midtjiland na Benfiku, a svoju ekipu na beogradske crno-bele.

Mečevi su na programu 4. avgusta u Larnaki i nedelju dana kasnije u Beogradu.

Najnovije vesti o FK Partizan možete naći OVDE.

BONUS VIDEO: Pogledajte kako Sejduba Suma dribla Harija Megvajera