KATAI I IVANIĆ DOVELI ZVEZDU NA PLUS 10: Lučanci imali šanse dok su bili kompletni (VIDEO)

06.11.2022. 16:18
Osman Bukari, Aleksandar Pešić, Aleksandar Dragović i Aleksandar Katai / Izvor: MN Press
Meč 18. kola.

Fudbaleri Crvene zvezde su savladali sa 2:0 Mladost iz Lučana u okviru 18. kola nacionalnog šampionata. Golove su postigli Aleksandar Katai u prvom i Mirko Ivanić u drugom poluvremenu i tako će makar privremeno crveno-beli imati plus 10 na tabeli u odnosu na Partizan.

SRBIN DOMINIRA! Lazetić postigao het-trik u dresu Milana (VIDEO)

TO JE FUDBALSKI OTPAD: Rade OPLEO po Zvezdi, hvalio Petrića i pomenuo trenera sa TETOVAŽAMA!

SERIJA A: Lukić strelac protiv Bolonje (VIDEO)

Zvezda je krenula vrlo jako, ali čekalo se 15 minuta dok se nije zatresla mreža Lučanaca. Postigao je gol Bukari u petom minutu, ali je on zasluženo poništen zbog ofsajda.

Zatim je stativu pogodio Kangva, a nekoliko desetina sekundi kasnije je Aleksandar Katai konačno postigao pogodak, svoj šesti u Superligi Srbije ove sezone.

Superliga, 18. kolo

C. zvezda - Mladost (L) 2:0 (1:0)

Strelci: Katai 15, Ivanić 77.

Crveni karton: Milošević (Mladost) 51.

Stadion: "Rajko Mitić".

Sudija: Momčilo Marković.

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Eraković, Milunović, Dragović, Azarov (od 69. Rodić) - Srnić (od 59. Mijatović), Kangva (od 67. Sanogo) - Kanga, Katai, Bukari (od 67. Ivanić) - Pešić.

MLADOST: Samčović - Ćirković, Milošević, Leković, Baha, Vesnić Ješić, Jojić, Mirić, Radivojević, Bojović (od 84. Dunđerski).

Imali su i Lučanci svoje šanse iz kontranapada. Prvu dobru priliku su imali u 33. minutu, ali Mirić i Bojović su bili blokirani od strane Nemanje Milunovića, koji je spasao Borjanovu mrežu.

Bojović je bio blizu izjednačenja u 44. minutu, ali njegov volej iz bizuzetno povoljne situacije završio preko gola.

Početak drugog poluvremena je doneo direktan crveni karton kapitenu Igoru Miloševiću u 51. minutu. On je "krvnički" startovao na Kangu i zasluženo je poslat na prerano tuširanje.

Odmah zatim je Katai opet postigao gol i to ponovo na dodavanje Pešića, ali je procenjeno da je napadač Zvezde pre dodavanja napravio faul, pa je ostalo 1:0.

Momenat odluke viđen je u 77. minutu. Opet je Zvezda prvo pogodila okvir (Katai - prečka), a zatim je Ivanić zatresao mrežu i doneo 2:0.

Imao je Marko Mirić fenomenalnu priliku da protiv svog bivšeg kluba smanji rezultat, ali šutirao je slabou 88. minutu i to je bila svakako poslednja prilika da dođe do uzbuđenja na ovom susretu.