FOTO-FINIŠ U KRAGUJEVCU: Zvezda povela, ali Radnički osvojio bod

20.05.2023. 16:49 17:13
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press
Na kraju remi.

Fudbaleri Crvene zvezde remizirali su na gostovanju u Kragujevcu protiv Radničkog (1:1) u okviru šestog kola plej-ofa Mozzart bet Superlige Srbije.

PRVI PUT POSLE POTPISA ZA ZVEZDU: Oglasio se Barak Bahar

POMERA SE TERMIN FINALE KUPA? Razlog - Spasovdanska litija u Beogradu

Pravo fudbalsku uspavanku smo gledali u prvih 45 minuta meča u Kragujevcu. Domaći su se usresredili na defanzivni pristup, dok su gosti očito usled velikog broja novih igrača u prvoj postavi bili neuigrani u fazi napada.

Na prvu kakvu takvu priliku smo čekali 18 minuta. Leković se istakao posle udarca napadača Crvene zvezde Marka Rakonjca. Sredinom pprvog dela zapretio je i Rodić, opet je bio priseban Leković i zaustavio njegov pokušaj.

U 39. minutu su gosti imali najbolju priliku. Mijatović je sve dobro odradio po levoj strani, uputio centaršut, Rakonjac se fino izvio, šutirao glavom, ali se istakao Leković novom odličnom intervencijom.

MOZZART BET SUPERLIGA, PLEJ-OF ŠESTO KOLO

RADNIČKI 1923 - CRVENA ZVEZDA 1:1 (0:0)

Strelci: Zorić u 86Ivanić u 84

Stadion: Čika Dača

Sudija: Nikola Đorđević

RADNIČKI 1923: Leković - Miličić, Ivanović, Mitrović, Pecelj - M. Vidović, Zorić (od 90+1. U. Vidović) - Čolović, Vidosavljević (od 27. Srnić), Jovanović (od 46. Evandro) - Mulunović (od 74. Maksimović).

C. ZVEZDA: Vasiljević - Spajić (od 66. Eraković), Milunović, Leković (od 46. L. Nikolić) - Mitrović (od 46. Mituljikić), Kangva, Mijailović, Rodić (od 66. Azarov) - Mijatović (od 78. Ivanić), Katai - Rakonjac

U nastavku je bilo nešto sadržajnije i videli smo dva gola.

U 63. minutu je Vidović imao veliku šansu, ali je na oko sedam metara loše zahvatio loptu i poslao je pored gola.

Posle svega minut još jedna kolosalna prilika za Radnički. Zorić je iz povoljne situacije šutirao preko gola.

Na 15 minuta do kraja meča, Azarov je mogao da kazni promašaje domaćih. No, ponovo se istakao Azarov sjajnom odbranom. U 84. minutu gosti su došli do vođstva. Brzo su izveli korner izabranici Miloša Milojevića, a Mirko Ivanić je pokazao klasu i sjajnim udarcem iskosa sa leve strane prevario Lekovića, lopta je u pogodila prečku pre nego što se zatresla mreža.

Činilo se da će to biti dovoljno za trijumf crveno-belima, ali tako nije mislio Zorić.

Evandro je glavom spustio loptu za veznjaka koji je rutinski postigao gol i izjednačio. Do kraja meča nije bilo golova i ovo je bio prvi meč koji Zvezda nije pobedila u plej-ofu.