POSLE 64 GODINE: Vels na Mundijalu, Ukrajinci u suzama (VIDEO)

05.06.2022. 20:10
Vels / Izvor: Reuters
Autogol je presudio.

Selekcija Velsa poslednja je evropska zemlja koja se plasirala na Svetsko prvenstvo, oni su u finalu baraža bili bolji od Ukrajine 1:0.

DERBI DNA TABELE: Malta slavila u San Marinu!

PRED SUSRET SRBIJE I SLOVENIJE: Slaviša Stojanović na gitari, digao ceo lokal na noge! A repertoar - srpski (VIDEO)

SELEKTOR SLOVENIJE HVALI ORLOVE: Srećan sam što sam na kultnom stadionu

Trenutak odluke desio se u 34. minutu, Bejl je centrirao iz slobodnog udarca, Jarmolenko je nespretno odreagovao i glavom prevario svog golmana.

Ukrajinci su imajući u vidu čitav meč bili bolji protivnik, pretili su, ali je Vej Henesi čuvar mreže domaćina bio nepremostiva prepreka.

U 40. minutu meča desila se jedna krajnje sporna situacija u šesnaestercu ostrvljana, Alen je sapleo Jarmolenka, sudija Lahoz se konsultovao sa VAR sobom i na kraju nije dosudio jedanaesterac, što je izazvalo pravi šok među Ukrajincima.

Vels se plasirao na prvi Mundijal posle 64 godine (1958. godine poslednji put), a u Kataru će biti u grupi "B" zajedno sa selekcijama Engleske, Irana i Sjedinjenih Američkih Država.