POZNATA JOŠ DVA PUTNIKA ZA KATAR: Makedonci pali u Portu, Poljska bolja od Švedske

29.03.2022. 22:42
Fudbalska reprezentacija Portugalije / Izvor: Reuters
Bez iznenađenja u Portugaliji.

Fudbaleri Portugalije savladali su Severnu Makedoniju (2:0), dok je Poljska bila bolja od Švedske istim rezultatom i te dve selekcije su se plasirale na Svetsko prvenstvo u Kataru.

Mozzart i Orlovi dobitna kombinacija za Katar

ODMAH POSLE TEŠKOG PORAZA U KOPENHAGENU: Piksi ŠMEKERSKI odgovorio, EVO šta misli o rezultatu

PROGOVORIO O JOVIĆEVOM PROBLEMU: Tadić iskren do srži posle meča - ŽELI OSVETU na Svetskom prvenstvu

Nisu izabranici Fernanda Santoša dozvolili iznenađenje na svom terenu i golovima Bruna Fernandeša su ostvarili zacrtani cilj.

Mrežu Makedonaca domaći su otvorili u 32. minutu. Stefan Ristovski je izgubio loptu na sredini terena, to su iskoristili Fernandeš i Ronaldo, odigrali dupli pas, da bi Bruno rutinski matirao Dimitrijevskog.

Portugalci su duplirali prednost u 65. minutu, ponovo iz kontre. Diogo Žota je "kao rukom" pronašao Fernandeša, a ovaj je ponovo bio neumoljiv u situaciji jedan na jedan sa golmanom.

Makedonci do kraja meča su pokušavali, ali uzalud, pa nisu uspeli da, posle pobede nad Italijom, prirede još jedno iznenađenje.

Poljaci su se bez borbe plasirali u finale baraža, a taj meč odmora su iskoristili i savladali Švedsku. Skandinavci su bili dosta umorniji zbog polufinalnog duela protiv Češke i pobede posle produžetaka.

Poljaci su do prednosti stigli u 49. minutu, kada je Levandovski bio siguran sa penala. Jedanaesterac je dosuđen posle nesmotrenog starta Kalstroma nad Krihovijakom.

Pitanje pobednika plasmana na Mundijal rešio je Pjotr Zjelinski u 73. minutu. Ponovo su nesmotreni bili Šveđani, Danijelson je izgubio loptu na 30 metara od gola, fudbaler Napolija je izašao sam pred Olsena i bez problema duplirao vođstvo svoje selekcije.