PRED DOLAZAK ZVEZDE: Prštalo na meču Libereca, fudbalski "rat" kakav se ne PAMTI

07.12.2020. 20:21
FK Liberec / Izvor: MN Press
Crveno-beli rasterećeni putuju u Češku.

Iako je u Ligi Evrope preostalo još jedno kolo do kraja grupne faze, Crvena zvezda je remijem sa Hofenhajmom i teoretski obezbedila plasman u narednu rundu.

Pozovi Mozzart asistenta – uplati avans sa kućnog praga!

DA LI ĆE PREUZETI ORLOVE: Bivši selektor Francuske se izjasnio, OVO je njegov ODGOVOR!

POGLEDAJTE KOMPLETNE GRUPE: Jugoslovenski derbi u grupi "H"

JOVIĆ SE OGLASIO POVODOM ŽREBA: Srpski napadač posla MOĆNU poruku (FOTO)

Tako će gostovanje Stankovićevih izabranika u Češkoj biti samo stvar rezultatskog prestiža, pošto su crveno-beli izgubili šanse da se preko prvog mesta plasiraju u dalji tok takmičenja.

Sa druge strane, posle kraha na evropskoj sceni, Slovan iz Libereca je nastavio da posrće i u nacionalnom prvenstvu. Naredni rival Zvezde remizirao je kod kuće protiv Slovačkog 1:1, u meču koji je ličio bukvalno na "fudbalski rat".

Naime, utakmicu je obeležio veliki broj faulova i kartonima. Svega je bilo osim fudbala, jer po statistici, bilo je više žutih i crvenih kartona, nego šuteva na oba gola.

Liberec je poveo preko napadača Rabušica, koji je iznudio penal, a zatim ga i sigurno realizovao, pošto je panenkom pogodio mrežu gostiju. Slovačko je od 23. minuta imali igrača manje, pa je sve mirisalo na njihov poraz.

Uvukla se, ipak, nervoza u sastav domaćina. Defanzivac Mikula je za samo četiri minuta dobio dva žuta kartona i morao u svlačionicu.

Slovačko je to iskoristilo i iščupalo bod. Posle kornera sa leve strane, defanzivcima Slovana je umakao Reinberk i rutinski udarcem glavom zatresao mrežu, za konačnih 1:1.

Nakon 10. kola, Liberec zauzima 10. mesto sa 14 bodova, ima 12 manje od vodeće Sparte, ali samo osam poena više od mesta koje vodi u niži rang.

Podsetimo, utakmica poslednjeg kola "L" grupe Lige Evrope, između Libereca i Crvene zvezde igra se od 21 čas.

Pogledajte kako izgleda poznata ruska navijačica Julijana Tretjak.