PREMIJER LIGA: Siti gubi korak, Liverpul i Totenhem gaze (FOTO)

26.12.2018. 17:52
Trent Aleksander-Arnold / Izvor: Reuters
Odigrani su mečevi 19. kola prvenstva Engleske.

Fudbaleri Mančester sitija pali su na treće mesto Premijer lige. Građani su u utakmici 19. kola poraženi od Lestera (2:1), što su iskoristili (trenutno) najveći konkurenti, Liverpul i Totenhem. Redsi su bili bolji od Njukasla (4:0), a Pevci od Bornmuta sa 5:0. Sada je Liverpul prvi sa 51 bodom, Totenhem ima 45, a Siti 44. Podsetimo, u prethodnom meču ekipa Pepa Gvardiole poražena je od Kristal Palasa, pa ostaje da se vidi da li je ovo samo trenutna kriza. Sitiju, prvaku Engleske ovo je bio treći poraz u sezoni.

Slavio je i Mančester junajted. Posle odlaska Žozea Murinja i dolaska Ole Gunar Solskjera na klupu, Crveni Đavoli su slavili i protiv Hadersfilda sa 3:1, a vodeći gol dao je Nemanja Matić. Trijumf (3:1) je potvrdio dvostruki strelac Pol Pogba.

MNOGO LAKO: Matić strelac za Junajted (FOTO)

SERIJA A: Ronaldo spasio šampiona, povreda Milenkovića (VIDEO)

Siti je imao prednost samo u periodu od 14. do 19. minuta. Poveli su gostujući Građani golom Bernarda Silve, ali je usledilo izjednačenje. Mark Olbrajton je izjednačio na 1:1, a na novi gol se čekalo do 81. minuta kada je Rikardo Pereira efektnim golom savladao Edersona, za osmi trijumf u sezoni. U samoj završnici meča u Lesteru, Siti je ostao sa desetoricom na terenu jer je Delf dobio direktan crveni karton.

Liverpul na titulu čeka još od 1990. godine, a možda je baš ova sezona ta. Bez većih problema, Crveni Jirgena Klopa su savladali Svrake, a golove su dvali Dejan Lovren, Mohamed Salah, Đerdan Šaćiri i Fabinjo. Za nijansu ubedljivi su bili bolji Pevci. Već u 35. minutu, bilo je 3:0, a konačnih 5:0 postavio je Son Heung Min u 70. minutu.

Kristal Palasa Luke Milivojevića i Kardif su odigrali bez golova, dok je Fulam Aleksandra Mitrovića podelio "plen" sa Vulverhemptonom - 1:1. Everton je na gostovanju deklasirao Barnli sa 5:1

BENFIKA DOVELA NOVOG SRBINA: Potpisao je trogodišnji ugovor (FOTO)