PREMIJER LIGA: Liverpul prekinuo NEVEROVATAN niz Sitija (FOTO)

14.01.2018. 19:03
Mohamed Salah, Jirgen Klop / Izvor: Reuters
Odigran meč 23. kola.

I Mančester siti je poražen u Premijer ligi. Ekipa Pepa Gvardiole je gostovala Liverpulu i izgubila rezultatom 4:3. U jednom trenutku, Redsi Jirgena Klopa su vodili i sa 4:1, ali su Bernardo Silva i Ilkaj Gundogan smanjili na "prihvatljivih" 4:3. Sitiju koji je i dalje suveren na prvom mestu tabele Premijer lige sa 62 boda ovo bio prvi poraz u sezoni. Takođe treba da se napomene, da su Građani poraženi prvi put posle 30 vezanih utakmica u engleskom šampionatu.

Gol Aleksa Okslejd-Čembrlena Liverpul je došao do prednosti, ali je sve u 40. minutu anulirao Liroj Sane. U nastavku meča na "Enfildu" usledila su tri gola domaćina, a posebno efektan je bio Mohameda Salaha. Egipćanin je iskoristio loše ispucavanje golmana Sitija Edersona, i sa velike udaljenosti ubacio loptu u mrežu. Na taj način najavio je pobedu svog tima, 13. u ovoj sezoni.

Kao što je rečeno, Silva i Gundogan samo su ublažili poraz. Posle ovog kola, Siti je i dalje prvi sa 62 boda, dok je Liverpul došao na treću poziciju sa 47.

Ni ovog puta Marka Grujića nije bilo ni u protokolu Liverpula, pošto se već zna da se nekadašnjem igraču Crvene zvezde traži klub u koji bi bio prosleđen na pozajmicu.