PREMIJER LIGA: Sautempton iznenadio Liverpul, ponovo će se pričati o VAR sistemu (VIDEO)

04.01.2021. 23:32
FK Liverpul / Izvor: Reuters
Treći meč bez pobede aktuelnog šampiona.

Fudbaleri Sautemptona usepli su da iznenade Liverpul u 17. kolu Premijer lige i ostvare minimalnu pobedu 1:0 (1:0). Strelac jedinog gola bio je nekadašnji napadač Liverpula Deni Ings već u 2. minut meča, a Liverpulu je ovo bila treća uzastopna utakmica bez pobede.

E, OVO JE NOVOGODIŠNJI POKLON - Uložio 100 dinara i sebi obezbedio Mercedes C Klase

ODLUČENO JE: Stolica predvodi reprezentaciju Srbije

NIJE SAMO PREMIJER LIGA: Korona UŠLA i u Seriju "A"! I to pred VELIKI derbi!

Nisu se još ni zagrejali igrači kako treba, a Sautempton j već vodio. Na ubacivanje posle prekida sa leve strane loše je reagova Aleksander-Arnold, a Ings uspeo da prebaci Alisona za vođstvo 1:0. To je potpuno paralisalo Liverpul koji do poluvremena nije učinio praktično ništa osim udarca Manea i Salahovog pokušaja glavom.

Tim Jirgena Klopa bolji je bio u nastavku, ali se u 51. minutu dogodio momenat o kojem će se puno pričati. Vajladum je šutirao ka golu, lopta udarila u ruku Stivensa, a sudija Andrej Mariner nije reagovao, niti je VAR promenio odluku glavnog sudije, pa žalbe igrača Liverpula nisu bile od pomoći.

Pokušao je Mane još jednom, zatim Aleksander-Arnold, ali nije bilo promene rezultata, a Sautempton je zamalo duplirao prednost u 84. minutu kada je Alison loše procenio jednu loptu, Valeri je bio brži, a Henderson je izbacio skoro sa gol linije. Pokušavali su gosti do kraja, ali se Sautempton dobro branio i stigao do velike pobede.

Pogledajte kako izgleda italijanska sportska novinarka Dileta Leota.