"RAT" SA LUDOGORECOM: Stativa i PROMAŠEN PENAL, Zvezda ODOLELA ofanzivi Bugara! (VIDEO)

01.02.2020. 16:46
Crvena zvezda - Ludogorec / Izvor: Srbija Danas
Igralo se kao za bodove.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Ludogorec u Beleku na kontrolnom duelu sa 1:0 (1:0). Jedini gol na meču delo je Marka Gobeljića u 27. minutu utakmice, a u drugom poluvremenu su viđena brojna uzbuđenja. Bugari su pogodili okvir gola u 56. minutu, a u tom delu meča propustili su još nekoliko odličnih prilika, dok je napadač srpskog šampiona Milan Pavkov propustio šansu da realizuje penal pet minuta pre kraja i obezbedi svojim saigračima miran finiš.

Anđušić POTPISAO za Zvezdu!

BRUTALNO POJAČANJE: Larkin igra za Tursku u borbi za Olimpijske igre! (FOTO)

VULIĆ O DOLASKU SANOGA: Ne plašim ga se, ali više volim da igram na OVOJ poziciji (VIDEO)

Tok prvog poluvremena možete pogledati OVDE.

Ludogorec je znatno ofanzivnije otvorio drugo poluvreme. U 56. minutu stativu je pogodio Čibota, nezgodnim udarcem, a dva minuta kasnije Borjan je morao da intrveniše posle udarca u okvir gola Crvene zvezde.

Dejan Stanković, trener crveno-belih, je izvršio brojne izmene u drugom delu susreta u kome je viđena nešto mirnija igra, posle grubosti Bugara u prvom poluvremenu. Ipak, u 70. minutu meča, došlo je do "koškanja" Pavkova i Mocija, ali se sve ubrzo smirilo pošto im je sudija dodelio po žuti karton.

Narednih desetak minuta igre obeležili su prekidi i promene, ali bez velikih prilika. Crveno-beli su organizovano branili stečenu prednost iz prvog dela, a Bugari su "jalovo" napadali, pa čuvar mreže kanadske reprezentacije nije imao previše posla sve do same završnice. U 78. minutu Milan Rodić je spasao čist gol, isprečivši se na gol liniji kada je zaustavio udarac jednog od rezervista kluba iz Razgrada, Pitona.

U 82. minutu Njegoš Petrović je odlično šutirao sa dristance, lopta je "propala", ali je golman Stojanov odličnom paradom izbacio u korner. Samo tri minuta kasnije opravdano je dosuđen penal za crveno-bele, ali je šut Milana Pavkova sa bele tačke odbranio golman Ludogoreca.

Do kraja susreta nije došlo do promene rezultata, a naredni meč crveno-beli igraju već u nedelju protiv Celja, dok je 5. februara zakazan test sa Dunjavskom Stredom iz Slovačke.

CRVENA ZVEZDA - LUDOGOREC 1:0 (1:0)

STADION: U Beleku

STRELCI: Gobeljić u 27. za Crvenu zvezdu

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Degenek, Boaći, Babić, Petrović, Nikolić, Rodić, Gavrić, Jovančić, Ben, Gobeljić.

LUDOGOREC: Ilijev, Manolev, Terziev, Sisinjo, Forster, Badji, Marselinjo, Oliveira, Souza, Čibota, Bakslov, Švierčok.

Pogledajte kako izgleda naša TV voditeljka Nina Seničar, bivša devojka fudbalera Marka Borijela

DRAMA U DOHI: Majstorija Tošića i PENALI, Partizan SRUŠIO Lokomotivu!

DOK SE NOLE SPREMA ZA FINALE MELBURNA: Jelena i Stefan moraju da REŠE važne školske PROBLEME