SERIJA A: Petarda Milana protiv Stankovićeve Sampdorije

20.05.2023. 22:34
Dejan Stanković / Izvor: Profimedia
Ubedljiva pobeda Rosonera.

FK Sampdorija koji sa klupe predvodi srpski trener Dejan Stanković poražen je na gostovanju Milanu (5:1) u okviru 36. kola Serije A.

NEMA MU RAVNOG: Murinjo misli da je poseban - "Ušao sam u finale sa svega sedam miliona za pojačanja"

ŠTA UČINI, CRNI TOMASE? Tuhelova četa poražena, sad Borusija ima titulu U SVOJIM RUKAMA

SVE JE GOTOVO! ARSENAL PAO I U NOTINGEMU: Mančester siti je šampion Engleske

Tim iz Đenove je već ranije izgubio svaku priliku da opstane u ligi i preseliće se u Seriju B.

Sa druge strane, Rosoneri su imali imperativ pobede i do nje su i došli. Seriju golova je otvorio Rafael Leao. Portugalac je pogodio na asistenciju Dijaza u devetom minutu meča.

Stankovićev tim je uzvratio u 20. minutu kada je Kvaljarela bio strelac.

Ipak, nisu dugo izdržali gosti pošto je Olivije Žiru sa dva gola, u 23. i 29. minutu odveo svoj tim na veliki odmor sa komotnim vođstvom.

U nastavku se nisu zaustavili domaći, videli smo još dva pogotka iza leđa Ravalje, Dijaz je pogodio u 63, da bi pet minuta kasnije Olivije Žiruu kompletirao het-trik.

Milanezi su ovim trijufmom prišli na bod zaostatka u odnosu na Lacio koji je na četrvtoj poziciji, no tim Mauricija Sarija će svoj meč ovog kola odigrati u nedelju na gostovanju Udinezeu od 20:45.