ŠIROM EVROPE: Arsenalu POKLON pobeda, poraz Mihajlovića, blamaža "srpske" Đenove (VIDEO+FOTO)

22.01.2017. 18:11
Aleksis / Izvor: Reuters
U Barnliju šokirani.

Arsenal je poklon penalom, u osmom minutu nadoknade, pobedio Barnli 2:1 i osvojio možda i ključne bodove u trci za plasman u Ligu šampiona, Juventus je u derbiju Serije A lako pobedio Lacio i tako nastavio da grabi ka šestoj uzastopnoj tituli, Torino Siniše Mihajlovića je poražen na gostovanju u Bolonji i sve je dalje od mesta koje vodi u Evropu, dok je u derbi meč La Lige između dva Atletika okončan remijem 2:2.

BEZ DVOJICE KLJUČNIH PRVOTIMACA: Real će biti DESETKOVAN u meču protiv Napolija (FOTO)

Arsen Venger je dobio crveni karton zbog protesta, ali je na kraju njegova ekipa dobila poklon od sudije Džonatana Mosa i pobedila. Prvencem u dresu Tobdžija Škodran Mustafi je doneo prednost Arsenalu, da bi u trećem minutu nadoknade gosti izjednačili sa bele tačke. A onda je u sedmom minutu nadoknade Mos svirao penal i za Arsenal, posle visoko podignute noge štopera gostiju Mija. Da li je bio faul ili nije, nevažno je, jer je Loran Kosilni u trnutku upućivanja lopte u šesnaesterac bio u dubokom ofsajdu, ali pomoćni sudija nije reagovao. Poklon penal je u gol za važna tri boda pretvorio Aleksis Sančez.

GROM IZ VEDRA NEBA: Bivši kapiten ponovo na "Marakani"! (FOTO)

SRBIN RAZBIO MALER: Tadić DOKRAJČIO šampiona Engleske (VIDEO)

Čelsi je u skladu sa očekivanjima lako pobedio Hal, golovima Dijega Koste i Gerija Kejhila, pa sad ima osam bodova više od najbližeg pratioca, a to je sad Arsenal. Nemanja Matić je odigrao ceo meč za Čelsi, dok Branislav Ivanović nije bio ni na klupi Plavaca.

Juventus je već u prvih 15 minuta rešio nedeljni derbi protiv Lacija (2:0) u 21. kolu Serije A i upisao 16. pobedu! Oboren je i klupski rekord  po broju uzastopnih pobeda na domaćem terenu (26), kao čestitka Masimilijanu Alegriju za njegov 300. meč u Seriji A. Golove za Staru damu postigli su Argentinci Paulo Dibala i Gonzalo Iguain. Sergej Milinković Savić je odigrao ceo meč za Lacio, Filip Đorđević je ušao u igru u 60. minutu, dok Dušan Basta nije bio u konkurenciji za sastav.

Mihajlovićev Torino je poražen u Bolonji, a oba gola za domaće dao je nekadašnji član Bikova Bljerim Džemaili. Adem Ljajić je odigrao ceo meč za Torino, dok je Saša Lukić ostao na klupi.

Obrukala se i Đenova koja je kod kuće odigrala 2:2 protiv budućeg drugoligaša Krotonea. Darko Lazović je igrao za Đenovu do 61. minuta, dok je Nikola Ninković neočakivano ostao na klupi.

Bajer je u Leverkuzenu lako pobedio Hertu i tako pokazao da neće odustati od bitke za izlazak na evropsku scenu. Junak pobede bio je Hakan Čalhanoglu, koji je postigao dva gola, dok se jednom u strelce upisao Omer Toprak.