SRBI OSTALI BEZ TROFEJA: Vest Hem osvojio Ligu konferencija, Joviću poništen gol

07.06.2023. 23:08
FK Vest Hem / Izvor: Profimedia
Viola bila bolja, pehar ipak u Londonu.

Fudbaleri Vest Hema osvojili su UEFA Ligu konferencije pošto su u finalu u Pragu bili bolji od Fiorentine sa 2:1.

ISTI MARKO KRALJEVIĆ: Srpski as Luka Jović lansirao POTPUNO NOVI izgled u finalu Lige konferencija (FOTO)

POKAZAO KLASU: Navijači Vest Hema raskrvarili glavu kapitenu Fiorentine, njegova reakcija je ŠMEKERSKA (VIDEO)

Ne može se reći da su Čekićari bili bolji od Viole, ali su bez obzira na sve stigli do trofeja.

Bilo je to bolje otvaranje utakmice ekipe Vinćenca Italijana, videli smo nekoliko prilika, ali prvo poluvreme svakako je ostalo upamćeno po sramotnom potezu navijača Vest Hema koji su ubacivanjem predmeta na teren pogodili kapitena Fjorentine Kristijana Biragija u glavu i raskrvarili ga.

U samoj završnici prvog poluvremena Kuame je posle centaršuta pogodio stativu, na odbitak je natrčao Luka Jović i glavom postigao pogodak. No, on je tom prilikom dobio udarac u glavu od Součeka zbog čega je ostao da leži na travi. Pogodak je u međuvremenu poništen zbog ofsajda, a srpski napadač je na pauzi između dva poluvremena zamenjen.

Arbitar Karlos del sero Grande posle sat vremena igre pokazao je na belu tačku nakon što je Kristijano Biragi dosta neoprezno odigrao rukom u svom šesnaestercu. Penal je u gol pretvorio Said Benrama.

Fjorentina je brzo imala odgovor. Samo pet minuta posle slavlja Vest Hema, Đakomo Bonaventura poravnava na 1:1.

Imala je Viola i šansu za preokret, ali nisu uspeli da daju još jedan gol. Taman kada se činilo da će uslediti produžeci, Lukas Paketa šalje pas u prostor za Džareda Bovena koji u 90. minutu matira Teraćana za 2:1.

Krenula je italijanska ekipa na sve ili ništa, ali je na kraju trofej otišao u London.