SUPERLIGA: Het-trik Sadika za ŠESTICU Partizana pred AZ! Povreda koja je zabrinula Grobare (VIDEO)

22.11.2019. 19:27 17:13
FK Partizan / Izvor: MN Press
Meč 17. kola srpskog šampionata.

Fudbaleri Partizana deklasirali su Javor sa 6:2 (4:2) u 17. kolu Superlige Srbije u veoma efikasnom meču. Ivanjičani su bolje otvorili susret, poveli već u 2. minutu, ali je onda usledila kanonada domaćih koji su predvođeni het-trikom Umara Sadika uspeli da preokrenu rezultat i stignu do ubedljive pobede.

Navijače Partizana je zabrinula povreda Strahinje Pavlovića koji je izašao iz igre u 65. minutu, hramljući, a videćemo koji je stepen povrede.

Četa Sava Miloševića je napravila odličnu uvertiru pred gostovanje u Alkmaru koje crno-bele očekuje u četvrtak od 18:55 časova u okviru petog kola grupe L Lige Evrope.

Pored Sadika, u listu strelaca su se upisali Ostojić, Miletić i mladi Filip Stevanović koji je desetak minuta pre kraja overio pobedu domaćih. Priliku da realizuje penal i postigne novi gol propustio je Sejduba Suma u 35. minutu

Tok meča mogli ste da pratite uživo na portalu Srbija danas.

TRINKIJERI ŽELI BAŠ NJEGA: Bivši reprezentativac Srbije pred vratima Partizana!

OTKRIVENO: Evo ko je DEVOJKA koja je imala S*KS u toaletu sa golmanom (FOTO)

SUMA ODLAZI: Kad čuju ko će ga zameniti, Grobari će biti u transu!

KRAJ UTAKMICE

86. minut
Natho menja Zdjelara.
81. minut
Ivanović je zamenio Tošića.
79. minut
Trener gostiju, Bondžulić, odlučio je da iskoristi preostale tri izmene. Na teren je poslao Đerića i Filipovića umesto Piščevića i Jevremovića.

78. minut
Još jedna lepa akcija Partizana. Lopta je došla do Sume, on je poslao iza leđa cele odbrane Javora, a Stevanović šutirao izuzetno precizno i postigao treći gol u šampionatu – 6:2!
74. minut
Zvekarov menja Krnića.
71. minut
Veliku šansu propustio je Sadik, kome je Maričić taman malo zakačio loptu i sprečio ga da je zahvati kako želi.
65. minut
Umesto Pavlovića koji je imao problema sa povredom, ušao je Vujačić.
59. minut
Šutirao je Nemanja Miletić, loptu odbio golman gostiju Lazović, a Umar Sadik postigao svoj treći gol danas.

50. minut
Odmah u sledećem napadu prilika za Sadika da upiše het-trik, međutim nije uspeo da savlada istrčalog Lazovića.
49. minut
Petković se našao u odličnoj šansi nakon što mu je upućen centaršut sa desnog boka, ali nije uspeo da zahvati loptu i dođe do svog drugog gola.
46. minut
Sudija Široki je dao znak za početak drugog dela igre.

2. poluvreme

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45+1. minut
Javor je smanjio u nadoknadi posle sjajne akcije. Mrkajić je bio u mrtvom uglu, i petom ostavio za Krnića koji je lako savladao kapitena Partizana Stojkovića.
40. minut
Miletić se najbolje snašao posle kornera i doneo četvrti gol Partizanu za potpuni nokaut Javora!

40. minut
Suma je imao sjajan prodor, ali je Lazović uspeo da mu skine zicer.
38. minut
Sjajna akcija domaćih za 3:1. Suma je pronašao Tošića po desnom boku, a krilo crno-belih je precizno uposlilo Sadika kome nije teško da iz blizine savlada golmana Lazovića.
34. minut
Stevanović je sjajnim prodorom iznudio penal. Ipak, Suma je očajno izveo jedanaesterac, a poslao je loptu preko gola, ostaje minimalna prednost za crno-bele.
31. minut
Velika greška Zdjelara na sredini terena koji je poslao poprečnu loptu ka Miletiću. Gosti su pokušali iz kontranapada, ali je Pavlović na vreme intrvenisao i izbacio loptu u polje.
27. minut
Povredio se Dolmagić, ali ipak će nastaviti utakmicu.
22. minut
Crno-beli su malo oborili ritam, posle dva brza gola. Uglavnom se igra na sredini terena, mada gosti sve češće pokušavaju da visokim presingom naprave problem odbrani domaćih.
18. minut
Odlična šansa za Petkovića da postigne svoj 11. gol u Superligi, drugi večeras. Pokušao je malo iskosa sa desne strane, ali je bio neprecizan. I Strahinja Pavlović ga je uspešno omeo, ostalo je 2:1 za Partizan.
15. minut
Ostojić je iskoristio centaršut Tošića posle kornera i na drugoj stativi "poklopio" loptu za preokret!

9. minut
Dobro se snašao Sadik koji je dobio loptu kroz sredinu pored odbrane Javora. Najpre je pogodio golmana Lazovića, ali mu se lopta odbila za izjednačenje.

8. minut
Tražili su crno-beli penal, posle prodora Sadika, ali se Široki nije oglasio.
4. minut
Odmah je uzvratio Partizan preko Sume. Sadik se izborio za jednu loptu, a Suma je pokušao levom nogom, ipak pored gola.
2. minut
Javor je poveo odmah na startu susreta. Smušena reakcija odbrane Partizana. Posle prodora Dolmagića lopta je stigla do Petkovića, a ovaj je preciznim udarcem savladao Vladimira Stojkovića - 0:1.

1. minut
Sudija Široki je dao znak za početak utakmice po izuzetno hladnom vremenu u Humskoj.

1. poluvreme

PARTIZAN - JAVOR 6:2 (4:2)

STADION: Partizana u Humskoj

SUDIJA: Zoran Široki

STRELCI: Sadik u 9. i 37, i 59. Ostojić u 15, Miletić u 40. i Stevanović u 78. za Partizan i Petković u 2 i Krnić u 45+1 za Javor.

PARTIZAN: Stojković, Miletić, Ostojić, Pavlović (od 65. Vujačić), Urošević, Zdjelar (od 86. Natho), Šćekić, Tošić (od 81. Ivanović), Suma, F. Stevanović, Sadik. Klupa: N. Stevanović, Vujačić, Brežančić, Natho, Lutovac, Ivanović, Asano. Trener: Savo Milošević.

JAVOR: Lazović, Cuckić, Krnić, Nikolić, Jevremović (od 79. Đerić), Dolmagić, Kuveljić, Maričić, Piščević (od 79. Filipović), Petković, Mrkaić. Klupa: Poledica, Filipović, Đerić, Milošević, Zvekanov, Basarić, Bogdanović. Trener: Igor Bondžulić.

Spartak Subotica - Javor 16

Pogledajte kako izgleda Dragana Rukavina, supruga reprezentativca Srbije Antonija Rukavine

DEJVIS KUP: Nole i Viktor NISU uspeli, Rusija u polufinalu! (FOTO)

AKO PROĐE NORVEŠKU: Srbija saznala poslednju prepreku za odlazak na Evropsko prvenstvo

MIHAJLOVIĆ OTPUŠTEN IZ BOLNICE: Oglasila se Bolonja, lečenje je ZAVRŠENO