SUPERLIGA: Rutinska pobeda Zvezde na Banjici u režiji Joveljića i Bena (VIDEO+FOTO)

17.03.2019. 17:33 21:21
dvrf / Izvor: MN Press
Mladi napadač načeo Građevinare, iskusni stranac ih dokrajčio.

Fudbaleri Crvene zvezde odneli su tri boda sa nezgodnog gostovanja Radu na Banjici. Crveno-beli su u okviru 27. kola Superlige Srbije slavili rezultatom 3:0. Pobedu vodećem timu na tabeli doneli su Dejan Joveljić golovima u 20. i 53. i Ben u 86. minutu utakmice.

Tim iz Ljutice Bogdana je zahvaljujući pobedi na stadionu "Kralj Petar Prvi" zadržao sedam bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani tim na tabeli nacionaolnog prvenstva Radnički iz Niša.

VEČITIMA ĆE OVA INFORMACIJA MNOGO ZNAČITI: Budućnost se pred plej-of ABA lige našla u velikom problemu (FOTO)

VRHUNSKA PREDSTAVA U ZEMUNELU: Kadetski Večiti derbi doneo mnogo uzbuđenja (VIDEO+FOTO)

Dešavanja sa Banjice mogli ste da pratite iz minuta u minut na portalu Srbija Danas.

KRAJ:
Zaslužena pobeda Crvene zvezde.
86. minut:
GOL 0:3! El Fardu Ben je otklonio sve sumnje oko pobednika meča. Ebisilio ga je uposlio, a reprezentativac Komorskih ostrva je rutinski savladao Dušana Markovića.
82. minut:
Poslednje izmene napravili su treneri. U ekipi Rada je Aleksandar Busnić zamenio Borka Veselinovića, dok je u Crvenoj zvezdi Aleksa Vukanović na terenu umesto Mirka Ivanića.
80. minut:
Treći žuti karton za fudbalere Rada zaradio je Nikola Tričković zbog faula nad Jovančićem.
77. minut:
Novi pokušaj domaće ekipe. Još jedan bivši fudbaler Crvene zvezde Filip Bainović je pokušao sa distance, ali je lopta završila visoko preko prečke.
73. minut:
Po drugi put na utakmici je pokušao Miloš Trifunović. Loptu u prostor mu je poslao Dušan Živković, a onda je Trifunović uhvatio volej i pokušao da iznenadi Borjana, ali je Zvezdin čuvar mreže zaustavio udarac.
69. minut:
Ofanzivnu izmenu pravi Zvezdan Milošević. Na terenu je još jedan bivši fudbaler Crvene zvezde Filip Kasalica umesto Miloša Tanovića.
64. minut:
Dvostruka izmena u ekipi Crvene zvezde. Milan Pavkov i Branko Jovičić su napustili teren, a zamenili su ih Lorenco Ebisilio i Miloš Vulić.
61. minut:
Žuti karton je dobio Miloš Tanović zbog prekršaja nad Benom.
53. minut:
GOL 0:2! Ponovo Joveljić. Mladi napadač se fenomenalno snašao pored iskusnog Branislava Jovanovića, jednu tešku loptu je izvrsno primio i poslao je u dalji ugao Markovićevog gola.
46. minut:
Prva izmena u redovima domaćina. Dušan Živković je zamenio Vanju Ilića.

POLUVREME:
Crveno-beli zasluženo vode posle prvih 45 minuta.
44. minut:
Pavkov je lukavo pokušao da savlada Markovića. Snažni centarfor je došao do lopte posle greške igrača Rada i iskosa je želeo da lobuje protivničkog golmana, ali je lopta pogodila mrežu sa spoljne strane.
43. minut:
Sjajan pokušaj Bena.Jovančić mu je dodao loptu, a reprezentativac Komorskih ostrva je gađao sa 15-ak metara, ali je lopta završila preko gola.
38. minut:
Kraća pauza zbog udarca koji je dobio Dušan Stević od Dejana Joveljića koji je pokušao da uhvati makazice, ali je uspeo samo da zakači protivničkog fudbalera.
35. minut:
Prvi žuti karton na utakmici dobio je Borko Veselinović, jer je laktom u stomak udario Filipa Stojkovića.
29. minut:
Pokušao je Pavkov volej udarcem sa nešto više od 20 metara, ali je bio neprecizan.
25. minut:
Priliku za Rad je imao bivši napadač Crvene zvezde Miloš Trifunović. On je pokušao glavom posle centaršuta sa desne strane, ali se paradom istakao Milan Borjan.
24. minut:
Oprobao je udarac Mirko Ivanić sa ivice kaznenog prostora, ali lopta je završila daleko pored gola.
20. minut:
GOL 0:1! Dejan Joveljić je doneo prednost Crvenoj zvezdi. Mladi napadač se najbolje snašao u gužvi u šesnaestercu i posle šuteva Branka Jovičića i Nemanje Milunovića koji su bili izblokirani uz dosta sreće je smestio loptu iza leđa Dušana Markovića.
15. minut:
Posle uzbudljivog početka meča usledio je period mirnije igre. Crveno-beli imaju terensku inicijativu, ali bez konkretnih prilika.
4. minut:
Pogrešio je golman Rada Marković posle centaršuta, a to je umalo iskoristio Joveljić. Ipak, mladi napadač nije uspeo da dođe do lopte koju bi verovatno prosledio u mrežu.
2. minut:
Prvu priliku imao je Rad. Ilić je probio po desnoj strani ubacio loptu u sredinu, ali je Gajić ispred Tričkovića reagovao i izbacio loptu u korner.