SUPERLIGA: Radnički je u Evropi, i to sa ČETVORKOM, Vojvodina SILNA u Beogradu

17.05.2018. 20:53
FK Radnički Niš / Izvor: MN Press
Odigrani mečevi poslednjeg, 37. kola.

Fudbaleri Vojvodine deklasirali su na gostovanju ekipu Čukaričkog, a rezultat je bio 6:1. Osim duela u Beogradu, odigran je i meč u Nišu, u kojem je Radnički dočekao Napredak. Na "Čairu" je bilo 4:1, čime je Radnički obezbedio plasman u kvalifikacije za Ligu Evrope. Pošto je Radnički pobedio, a Spartak izgubio od Partizana (više pročitajte OVDE) broj bodova Nišlija i Subotičana je isti. Ali kako je Radnički pre plej-ofa bio bolje plasiran, samim tim izvađena je "viza".

Spartaku je ostala šansa za plasman u UEFA takmičenje, ali je za to potrebno da Partizan u sredu (19.00) osvoji Kup Srbije protiv Mladosti.

JOŠ SAMO POTPIS: Partizan završio posao oko dovođenja prvog pojačanja za sledeću sezonu (FOTO)

MILIJAŠ: Čekamo 3 nedelje, a kao da traje 3 meseca

Kruševljani su poveli golom Nikole Petrovića u 11. minutu, ali je onda usledio preokret i čak četiri gola Reala sa Nišave. Strelci su bili Saša Stojanović, njegov prezimenjak Slaviša (dva) i Marko Mrkić u 85. minutu.

Na Banovom brdu, domaćin kojeg je privremeno vodio potpredsednik kluba Nenad Mirosavljević je deklasiran, a sve je nagovešteno u prvom poluvremenu. U prvih 45 minuta, Eze je bio dvostruki strelac (od ukupno četiri gola) a precizan je bio Danijel Avramovski u 12. minutu. Konačan rezultat je postavio Lazar Arsić u 77. minutu. Počasni pogodak za Brđane, koje je pre nekoliko dana napustio šef struke, Nenad Lalatović dao je Slobodan Tedić u 27. minutu.

A ZASLUŽIO JE: U Humskoj ni minut ćutanja za legendu Partizana

Poslednja ovosezonska utakmica u Superligi biće odigrana u subotu (20.00), kada će Crvena zvezda dočekati Voždovac, a ko je ispao iz elite, pročitajte na OVOM linku.