SUPERLIGA: Radnički iz Niša i Spartak osvojili važne vodove

15.05.2023. 20:22
FK Radnički Niš / Izvor: MN Press
Odirana tri meča plej-auta.

Tri preostale utakmice 35. kola Mozzart bet Superlige u plej-autu odigrane su večeras, a najzadovoljniji posle ovih mečeva su Radnički iz Niša i Spartak. Nišlije su sovojile važna tri boda pobedom protiv Javora 3.2, dok je Spartak savladao lučansku Mladost sa 2:0. Radnik i Mladost GAT remizirali su 1:1.

STIGLO SAOPŠTENJE IZ HUMSKE: Nelegalni organi JSD Partizan vrše zloupotrebu ovlašćenja

SRBIJA OTPUTOVALA NA EP: Igrači Zvezde, Partizana i Čukaričkog čine okosnicu tima

NOVI MALER: Kraj sezone za Pogbu

Najinteresantnija utakmica je odigrana u Nišu gde je Radnički poveo u 17. minutu pogotkom Pejovića iz penala, da bi u 24. izjednačio Kempbel. Međutim, nije dugo bilo nerešeno pošto je Radnički ponovo poveo golom Belakovića u 28. minutu i sa 2:1 vodio na poluvremenu. U nastavku je Javor brzo izjednačio sa bele tačke u 53. minut golom Gojkovića, ali su Nišlije ipak stigle do tri boda pogotkom Škrbića u 72. minutu.

Spartak je do trijumfa protiv Mladosti izh Lučana stigao u drugom poluvremenu. Hristić je doveo Subotičane u vođstvo u 60. minutu, a konačan rezultat postavio je Tumbasević u 87. minutu. U Surdulici je sve zanimljivo takođe viđeno u drugom poluvremenu. Radnik je poveo preko Kunića u 49. minutu, da bi nadu timu iz Novog Sada u borbi za opstanak sačuvao Milić u 65. minutu.