SUPERLIGA SRBIJE: Adžić i Ben se OSVETILI Mačvi

18.03.2018. 16:42
Luka Adžić / Izvor: MN Press
Glavni sudija bio je Petar Piper.

Sa imperativom pobede i bez nekoliko standardnih fudbalera došla je Crvena zvezda u Šabac i vratila se sa celim plenom. U sredu, u četvrtfinalu Kupa Srbije, Mačva je bila bolja posle izvođenja penala, ali se u 28. kolu Superlige ekipa Vladana Milojevića revanširala. Rezultat je bio 2:0, a golove su dali Luka Adžić i Ben, u drugom poluvremenu. Meč u Šapcu je između ostalog obeležio detalj iz prvog poluvremena, kada nije dosuđen čist penal za goste, zbog igranja rukom, a sudija Petar Piper bio je "zapažen" iz zbog velikog broja pokazanih žutih kartona, čak 11.

Tokom većeg dela meča, pred oko deset hiljada gledalaca, gosti su imali inicijativu, koju su materijalizovali tek u drugom poluvremenu, iz prekida. Na drugoj strani, i Šapčani su imali prilike (manji broj), a najopasniji je ponovo bio nekadašnji zvezdaš Nenad Gavrić. Ipak, na kraju, pobeda Zvezde je bila zaslužena.

Sada sledi pauza u šampionatu, zbog obaveza reprezentacije, Zvezda je i dalje prva, dok je Mačva ostala na 13. mestu. Međutim, na kraći odnor, šef struke Zvezde odlazi sa novom "glavoboljom", zbog povrede Nenada Krstičića o kojoj više možete da pročitate OVDE

Kako je bilo iz minuta u minut pročitajte u nastavku teksta.

Fudbaleri Mačve i Crvene zvezde ponovo će igrati, u samo nekoliko dana. Ekipe Dragana Aničića i Vladana Milojevića su u sredu odmerili snage u četvrtfinalu Kupa Srbije, a posle penala uspešniji su bili Šapčani. Sada na istom terenu, na Gradskom stadionu, beogradski crveno-beli imaju priliku za revanš, a domaćin za novi veliki trijumf.

Na portalu Srbija Danas možete da ispratite dešavanja, iz minuta u minut.

Milojević izabrao startere za Mačvu (SASTAVI)

Đukić srećan, Krunić pričao o penalu (VIDEO)

Na terenu je opet Ben koji je pauzirao zbog povrede, a kapitensku traku ponovo nosi Nenad Milijaš. Starter je i Luka Adžić. Podsetimo, van stroja su što zbog povreda što zbog zdravstvenih problema Vujadin Savić, Filip Stojković i Mičel Donald.

INCIDENT U NOVOM SADU: Navijači Zemuna se pred meč protiv Vojvodine SUKOBILI sa policijom (VIDEO)

TOK UTAKMICE.

KRAJ UTAKMICE.

90+3. minut - Jovičić ide ka golu, na kraju dolazi do Rodića, ali nema gola.

90. minut - Matić pokušava, ali Borjan brani.

86. minut - Umesto Bena ulazi Luka Ilić.

84. minut - Rodić sa distance, ali preko gola Mačve.

80. minut - Ben pokušava, ali lopta odlazi pored gola.

75. minut - GOL! Vodi Zvezda sa 2:0. Strelac je Ben. Asistent je Pešić.

74. minut - Gužva ispred gola Mačve, Pešić. Ne uspeva.

U istom minutu po žuti karton dobijaju Adžić i rezervni golman Supić. Adžić zbog skidanja dresa, a Supić zbog prigovora.

KAKAV MALER ZA ZVEZDU U ŠAPCU: Nova povreda za glavobolju Milojevića (FOTO)

Utakmicu uživo gleda i Branislav Ivanović, kapiten reprezentacije Srbije i fudbaler Zenita.

65. minut - Novi slobodan udarac za Zvezdu. Prekršaj Pejovića nad Pešićem. Sprema se Adžić sa leve strane. Direktno i GOL! Vodi Zvezda sa 1:0

60. minut - Prekršaj nad Benom. Sa ivice kaznenog, sprema se Milijaš. Šutira ka golu, ali Puletić hvata. Kontra, ali Matića u poslednjem trenutku stiže Le Talek. I dalje nema golova.

58. minut - Gavrić ipak ne može da nastavi, ulazi Ristivojević.

56. minut - Žuti karton za Bena zbog pokušaja da iznudi penal.

55. minut - Gavrić se žali na povredu. Fudbaleri Zvezde ne prekidaju igru, zvižduci sa tribina. Gavrić ipak nastavlja.

48. minut - Srnić pokušava, ali Puletić brani.

Prekid zbog bakljade Delija koji su na istočnoj tribini. Utakmica je nastavljena,

Počinju drugih 45 minuta.

Promena na poluvremenu. Umesto Krstičića na terenu Srnić. U Mačvi nema promena.

KRAJ POLUVREMENA.

45+1. minut - Gavrić sam ispred Borjana. Zaobilazi golmana Zvezde, ali u poslednjem trenutku gol sprečava Le Talek. Na metar od gol linije. Najbolja šansa do sada. Ali odlazi u nepovrat.

44. minut - I Ivić dobija karton. Ovo je šesta opomena za igrače Mačve.

41. minut - Gavrić centrira, ali se brani Zvezda. Matić dobija žuti karton.

38. minut - Kontra Mačve, ali napad Jeremića osujećen. Ubrzo pokušava Pešić, ali hvata Puletić.

36. minut - Igranje rukom u kaznenom domaćina. Nema penala za goste. O tome više pročitajte OVDE, a možete i da pogledate u klipu.

35. minut - Milijaš iz prekida, sa 30-ak metera. Centaršut, ali novi korner, za Adžića. Novi napad, Adžić centrira, ali nema promene rezultata.

32. minut - Pešiću se ukazuje pomoć. Babić izvodi slobodan udarac.

30. minut - I Gavrić dobija javnu opomenu. Zbog udaranja laktom, bivši igrač Zvezde dobija karton,

27. minut - Gužva na sredini terena. Žuti karton za Pejovića zbog starta sa leđa. Prekid izvodi Milijaš, lopta u kaznenom Mačve. Domaćin otklanja opasnost.

22. minut - Matić faulira Le Taleka. Francuz na zemlji, zbog (nehotičnog) udarca po licu. Meč se nastavlja.

16. minut - Novi koner. Izvodi Milijaš, dolazi lopta do Babića. Gužva u petercu, ali posle udarca glavom do nje stiže Puletić.

14. minut - Milijaš pokušava sa 20-ak metara. Snažno, ali neprecizno. Preko gola.

13. minut - Nastavlja se pritisak gostiju, ali se Mačva za sada uspešno brani. Do sada Zvezda je izvela pet, a Mačva nijedan korner.

10. minut - Novi korner za Zvezdu. Izvodi ga Adžić, lopta dolazi do Milijaša, ali Adamović interveniše ispred Milijaša na nekoliko metara od gola Puletića. U sledećim trenucima pokušava i Krstičić glavom, ali bez uspeha.

7. minut - Golman Mačve Puletić traži pomoć. Pre toga nespretno je udario laktom u stativu.

4. minut - Milijaš izvodi korner. Otklonjena opasnost, ali ubrzo novi korner. Slobodan udarac za Zvezdu, sa 18 metara. Adžić pogađa živi zid.